Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Aktualizace Kunena a BlueEagle5

18. kvě 2018 11:25 #135746
Odpověď od Siki
Uživatel

Bart napsal: Co zkusit přeinstalaci na localhostu? Vše odinstalovat, nainstalovat znovu. (a databázi nahrát zpátky). Provést kontrolu menu a kontrolu ve Správci Joomly, pročištění...

To už je asi nad mé schopnosti :-(

18. kvě 2018 12:27 #135747
Odpověď od Bart
Moderátor
Díval jsem se, že jsou tam taky nějaké nacachované soubory. Vypadá to o dost lépe, než to vypadalo.
Snad poradí někdo povolanější.
Poděkovali: Siki

18. kvě 2018 13:16 - 18. kvě 2018 13:18 #135749
Odpověď od Bart
Moderátor
Pod tímto odkazem se zobrazuje i menu: kkplzen.eu/index.php?option=com_kunena&v...yout=list&Itemid=589 (předtím se nezobrazovalo).

Tady se menu po prokliku nezobrazuje: kkplzen.eu/index.php?option=com_kunena&v...tmenu=581&Itemid=579 (takže někde máte něco špatně nastaveno...).

09. čvc 2018 14:16 #136565
Odpověď od Siki
Uživatel

Bart napsal: Co zkusit přeinstalaci na localhostu? Vše odinstalovat, nainstalovat znovu. (a databázi nahrát zpátky). Provést kontrolu menu a kontrolu ve Správci Joomly, pročištění...


Ještě se vracím k mému problému. Vytvořil jsem kopii stránek na localhostu. Odinstaloval všechny šablony z Kuneny a postupně aktualizoval Kunenu z 3.0.3 na vyšší. Do 3.0.8. to běží dobře, nezpozoroval jsem žádné chyby. Problémy nastávají od verze 4.X. Poradil by někdo, na co si dát pozor při aktualizaci Kuneny z 3.X na 4.X a vyšší? Je případně nějaká jiná možnost, jak přejít na nejnovější verzi Kuneny, aniž bych přišel o všechny příspěvky? Používám zatím šablonu BlueEagle.

kkplzen.eu/index.php/forum
Joomla 3.8.5, Jamba3
Kunena 3.0.8, BlueEagle 3.0.8

09. čvc 2018 16:43 #136589
Odpověď od Bong
Moderátor
Asi takhle:

1 - o příspěvky aktualizací nepřijdete, prostě zaktualizujte na poslední verzi Kunena 5x
2 - vyberte si šablonu z nových, nebo si zakupte BlueEagle5, staré šablony odinstalujte, ty použít nejdou
3 - když chcete poradit se vzhledem, tak je nutné dát odkaz na stránku kde je možné chyby vidět (psal jste, že stará šablona pro fórum byla upravována, pak je jasné, že nová bude jiná)
4 - šablona stránek, kterou požíváte je Jamba 3, pokud dobře koukám, tak je zastaralá a určena do max Joomla 3.6 (šablona může nový vzhled fóra ovlivňovat, opět vám nikdo neporadí pokud nesplníte bod 3)

Prostě to co máte na local dejte někam na subdoménu, ať to můžeme vidět a zaktualizujte vše na poslední verzi. Pak bude možné něco poradit.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. bře 2020 17:55 #142004
Odpověď od Aqui
Začátečník

Bong napsal: Asi takhle:

1 - o příspěvky aktualizací nepřijdete, prostě zaktualizujte na poslední verzi Kunena 5x


Zdarec chalani, zatím jsem mnoho nenašel, ale cituji bod č.1, který se týká mého problému.
Migroval jsem jeden starý localhostový projekt z J2.5.28 až na 3.9.16..
Také jsem provedl upgrade Kunena fora z tuším 2.5.x až na tu nejnovější 5.1.6 pro J!3.x s migračním pluginem Kunena pro J!2.5 na 3.

Investoval jsem do premiové šablony BlueEagle5 s tím, že bych pak Kunenu nasadil naostro na jiném webu po mograci J" a Kuneny!
Ale nevím kde se mi při zkoušení stala chybička, protože vidím v šabloně vše krásně přehledně jako na staré verzi, jenže vidím pouze přehled hlavních kategorií. Kliknutím, abych vstoupil do podkategorií, nebo snad do příspěvků, zobrazí chybovou hlášku "500 Internal Server Error".

Může to být nějakou chybou při migraci? Nevhodným migračním postupem (pokud na pořadí záleží)? Řešil a vyřešil někdo něco podobného? Co mne vždy u tohoto fóra mrzelo, že jsem nikdy v administrační části nenašel možnost náhledu či správy příspěvků. Nebo jsem nehledal správně. Čili chci říct, že příspěvky v DB existují, šablona je i číselně vyčte,....ale to je tak vše.

Díky za nápady.

Zdarec :whistle: Aq.

Powered by Fórum