Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zpoplatnění Google Maps od 11. června

03. kvě 2018 16:24 #135448
Ahoj,

vypadá to, že Google Maps budou od 11. června zpoplatněny:
cloud.google.com/maps-platform/pricing/

Já to ještě nečetl, ale z diskuzí to vypadá, že i když nepřekročíte nějaký limit a nebudete zpoplatněn, budete muset mít účet a tam zadávat číslo kreditní karty.

Pokud by to tak bylo, znamenalo by to pravděpodobně konec používání Google Maps na mnoha stránkách, protože si nedokážu představit, že by nějaký webdesigner tlačil zákazníka k tomu, aby si kvůli mapě někde dělal účet a zadával svoji kreditku.

Máte někdo zkušenosti s alternativou, jako je např. Open Street Map nebo Mapy.cz (zvládají Mapy.cz mezinárodní mapy i s navigací?)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bart

03. kvě 2018 17:11 #135449
Odpověď od Cony
Moderátor
Dostal jsem od Google nějaký email, pokud jsem ho pochopil správně, tak
- ano google maps API budou zpoplatněny
- každý projekt dostane do vínku 200USD kredit měsíčně, což by mělo pokrýt běžné použití na běžném webu

ALE, aby vše fungovalo, je potřeba na Google účtu povolit fakturaci.
Čeho se tedy obávám, že pro pár webů jsem prostě nebyl schopen vysvětli BFU uživatelům jak vygenerovat klíč pro Google mapy a mám pro jejich weby klíč pod svým google účtem. Pokud povolím fakturaci a někde se přešvihne počet zobrazení, začne to odečítat můj kredit :/
Poděkovali: Bart

03. kvě 2018 17:20 #135450
Odpověď od H13
Admin

Čeho se tedy obávám, že pro pár webů jsem prostě nebyl schopen vysvětli BFU uživatelům jak vygenerovat klíč pro Google mapy a mám pro jejich weby klíč pod svým google účtem. Pokud povolím fakturaci a někde se přešvihne počet zobrazení, začne to odečítat můj kredit :/


S touhle praxí nejsi sám, přesně tento argument se momentálně řeší na německém Joomla! fóru.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bart

03. kvě 2018 18:56 #135451
Odpověď od Bart
Moderátor
Trochu mimo téma. Omlouvám se.

Bylo by načase, kdyby se našel nějaký velmi šikovný programátor a napsal (asi plugin?) pro širokou implementaci Mapy.cz do Joomly. ( api.mapy.cz/ ).
Jako náhrada za Google Mapy jsou Mapy.cz luxusní (v českých podmínkách).

03. kvě 2018 19:31 - 03. kvě 2018 19:35 #135453
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Používám pro značky atd. komponentu mapyCZ (Vasatko). Má svoje mouchy (už se to tu diskutovalo), poslední aktualizace leden 2016, ale často stačí, jede i na poslední Joomle.
Bohužel, ten mail mám taky. S Velkým bratrem to bude stále horší.

03. kvě 2018 20:20 #135454
Odpověď od Bart
Moderátor

fwd napsal: mapyCZ...

Rozšíření mapyCZ byly ve své době dobré. Bohužel, jak píšeš..., má své. Pro mě je hlavně zastaralý. A není tam "celé" portfolio možností (nebo většina API). Rád bych něco více komplexního. Něco co mě položí do kolen a v uvozovkách se vysměje Google.

Powered by Fórum