Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Editace článku z frontendu

25. bře 2018 09:53 #134813
Editace článku z frontendu od Jitka
Začátečník
Dobrý den, prosila bych o radu.
Spravuji web, kde má určitá skupina lidí právo editovat články - z frontendu. Při jejich editaci mi často dělají to, že editaci pouze uloží a neuzavřou a tento se pro mne jako administrátora stává zamčeným a mohu do něj pouze v databázi.
Zřejmě je pro ně matoucí tlačítko ZRUŠIT. (viz. obr. v příl.)

Potřebovala bych jeho text změnit na ZAVŘÍT

Kde by se ta dalo upravit?
Díky moc!
Přílohy:

25. bře 2018 12:25 #134815
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
asi to není řešení, protože když jim skryjete tlačítko stejně vám pak budou třeba zavírat okno.

Jeko superuser si přeci můžete prosadit editaci článku bez šťourání v DB
buď jednotlivě - kliknutím na zámek v /obsah/články
nebo globálně - /systém/globální kontrola

25. bře 2018 13:28 #134816
Odpověď od Jitka
Začátečník
Já jim nechci skrýt tlačítko, já chci změnit text na tlačítku, aby je nemátl. Do databáze oni vůbec nemají přístup

25. bře 2018 18:55 #134820
Odpověď od Bong
Moderátor
Uzamčené položky (všechny, nejen článků) lze jednoduše hromadně zpřístupnit v administraci Joomly v Údržba: Globální kontrola nebo kliknutím na zámek u položky v seznamech položek. Žádná editace pouze v databázi není nutná.

Změnit popisek na tlačítku můžete jednoduše opět v admnistraci Joomly Rozšíření - Správce jazyků - Přepsání. Přidejte si novou položku s jazykovým řetězcem JCANCEL="Zrušit". Správný tvar by měl být JCANCEL="Storno"

Změna popisku tlačítka problém s nesprávným ukončováním editace příliš nevyřeší. Pro běžné uživatele je to krok navíc oproti tomu na co jsou zvyklí.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. bře 2018 20:02 #134821
Odpověď od Jitka
Začátečník
Tak jsem to asi nepochopila.
Web je nově udělaný, v dřívější verzi tam byl právě popisek Zavřít a proto ho tam potřebuji mít stejný.
" v admnistraci Joomly Rozšíření - Správce jazyků - Přepsání. Přidejte si novou položku s jazykovým řetězcem JCANCEL="Zrušit""

Jako jazykovou konstantu napíšu ???
JCANCEL="Zrušit" ??

Pod to do políčka Text dám??
A napravo do políčka hledat napíšu co?

Děkuji za radu.

25. bře 2018 20:29 - 25. bře 2018 20:33 #134822
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Jazyková konstanta * - JCANCEL
Text - Zrušit (nebo to co tam chcete)
po změně je dobré uložit a vyčistit mezipamět,

když dáte hledat konstantu JCANCEL tak vám vypíše všechny výskyty. (hraje se zde na velké a malá písmena)

Z předchozího jsem chápal spíše to, že máte problém do článků vstoupit jako admin. Pokud je Web nový nebudou včechny funkce stejné to by pak postrádala ta inovace maličko význam.
Poděkovali: Jitka

Powered by Fórum