Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Přístupy ke článkům

08. bře 2018 22:22 #134571
Přístupy ke článkům od frybert
Návštěvník
Zdravím,

měl bych prosbu. V rámci webu a administrace jeho obsahu řeším škálovatelnost přístupu pro různé uživatele. Je možné zařídit, aby jednotliví uživatelé viděli v seznamu článků jen ty, do kterých mají skrze kategorie přístup a mohou je editovat? Zatím se mi daří nastavit, že do vybraných článků nemohou vstoupit, ale mohou jim měnit stav, což také není zcela ideální.

Díky moc

11. bře 2018 22:40 #134630
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
to se nedělá na uživatele ale na skupiny uživatelů.
Musíte si pro různé uživatele vytvořit skupiny uživatelů.
Jak zobrazovat články jen vybraným uživatelům mě momentálně nenapadá, snad to řešit jiným způsobem, třeba obsahem v K2

13. bře 2018 20:45 #134684
Odpověď od frybert
Návštěvník
OK, trochu chybne jsem se vyjadril..samozrejme to mam definovane v ramci skupin. Jde mi ale o to, ze i kdyz uzivatel nema pristup do daneho clanku, tak jej vidi a muze zmenit jeho stav - odpublikovat. Jedna se mi o to, jestli neni mozne pro danou skupinu mit dostupne jen urcite clanky, ktere ji priradim..

13. bře 2018 23:38 #134687
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
vidí ho každý, tomu se v rámci joomly nedá zabránit. Tady snad jen najít nějaké rozšíření.

Ale publikovat atd ho nemůže každý, tam máte něco blbě

20. bře 2018 21:43 #134752
Odpověď od frybert
Návštěvník
už jsem dořešil - bylo to nastavením práv v rámci skupiny. Jen ta viditelnost je trochu problém...neví někdo jaké případně rozšíření? Díky

20. bře 2018 22:52 #134755
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ještě to jde udělat tak, že si uděláte položky menu (či nějaký modul atd.), který bude ukazovat na určitou skupinu článků.
A toto menu (modul...) se zobrazí jen určité skupině přihlášených uživatelů.

Powered by Fórum