Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Přesun webu ze subdomény

24. led 2018 17:58 #133938
Přesun webu ze subdomény od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den, chtěl bych se zeptat, potřebuji ze subdomény přesunout celý web na doménu.

Jaké je prosím nejlepší řešení?

Děkuji Milan

24. led 2018 18:18 - 24. led 2018 18:19 #133940
Odpověď od Bong
Moderátor
Akeeba Backup - nainstalujte a vytvořte zálohu.
Soubor zálohy nahrajte do rootu vašeho budoucího webu + soubor kickstart.php (také od Akeeba)
Spusťte v prohlížeči soubor kickstart.php a nainstalujte Joomlu na váš web.

To je celé, máte hotovo. Práce na 15 minut, bez chyb a dalších problémů.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. led 2018 18:24 - 24. led 2018 18:28 #133941
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Moc děkuji,

stačí mi k zálohování Akeeba Backup Core nebo musím koupit Profesional?

Děkuji Milan

25. led 2018 10:43 #133947
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Stačí free verze

24. úno 2018 07:31 #134402
Odpověď od CMS systémy
Uživatel
Pokud nebudete chtít pro přesun instalovat další komponentu do Joomla, tak stačí stáhnout z FTP file system (soubory) vašeho webu a provést DUMP databáze.
Následně pak stažené soubory nahrajete na nový hosting (FTP) a provedete obnovu databáze pomocí nástroje dostupného na hostingu z pravidla phpMyAdmin.

Pak už jen stačí upravit konfigurační soubor configuration.php na vašem novém FTP, kde je potřeba upravit tyto hodnoty:

Přístup k DB:
public $host = 'nazev hostitele';
public $user = 'nazev uzivatele';
public $password = 'heslo k DB';
public $db = 'nazev DB';

a také cesty pro adresáře /tmp a /logs:
public $log_path = 'PATH/logs';
public $tmp_path = 'PATH/tmp';

Pokud používáte nějaký jiný adresář než výchozí tak ještě doplňte URL vašeho webu do live_site:
public $live_site = ' www.mujweb.cz ';

CMS systémy - www.cms-systemy.cz
Všechny redakční systémy na jednom místě.

26. srp 2018 11:34 #136914
Odpověď od Zlatko
Uživatel
Dobrý den,

řeším věc přesunu webu z hlavní domény na subdoménu na WH. Použil jsem Akeeba, dle návodu, ale nepovedlo se.

Hlásí na Ovládacím panelu "Odkládací složka je shodná s kořenovou složkou stránek". Pomocí návodu a Konfigurace, jsem měnil složku, ale hláška byla stejná. Vyzkoušel jsem i, že složku tmp jsem založil mimo kořenovou složku webu, ale to mně pro jistotu hlásí, že "Dočasná složka je mimo kořenovou složku anemusí fungovat správně".

Provedl jsem zálohu a pomocí Přesunout web, se zahájil přesun a uprostřed nahrávání to z ničeho nic ohlásilo error, bez dalšího ...

Díky za radu.

Powered by Fórum