Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

GDPR v ČR od 25. 5. 2018. Jak se připravujete?

10. lis 2017 19:33 #132961
Ahoj Joomláci,

v příštím roce, 25. 5. 2018, začne v EU platit nové nařízení o ochraně a zpracování osobních údajů GDPR – General Data Protection Regulation. Jak se na to připravujete, pokud nějak?

Ohledně CMS Joomla jsem k tomu zatím mnoho nenašel, jen že vznikl nový tým a projekt, jehož náplní je vyhodnocení dopadu GDPR na případnou potřebnou aktualizaci politiky ochrany údajů a vnitřních procesů, viz volunteers.joomla.org/teams/gdpr-working-group , případně volunteers.joomla.org/teams/gdpr-working...date-october-24-2017

V ČR existuje několik poradenských subjektů, v plánu jsou konference zaměřené na GDPR. Nějaké info, oč jde, třeba na www.gdpr.cz/blog/

Jakékoliv tipy, jak se na GDPR připravujete (nejen v souvislosti s Joomlou), vítám.

MaK.

--- -- -

19. lis 2017 11:11 #133069
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den,
také by mě zajímala tato problematika ve spojení s Joomlou a nejenom s ní. Proto vytahuji toto téma.
Chtěl bych tedy také poprosit o tipy jak se na toto nařízení EU připravit.

Děkuji Milan

19. lis 2017 14:30 #133071
Odpověď od H13
Admin
Mám takovou obavu, že jako vše v ČR se to bude oficiálně (ze strany státu) řešit až na poslední chvíli. A pravděpodobně jako vše, co bylo v poslední době nařízeno, to bude nejednoznačné a nedořešené.

Nějaký portál, který by se věnoval kontroverzním tématům jako jsou VAT (Kontrolní, Souhrnné hlášení), EET, MOSS, GDPR - zvláště v souvislosti s elektronickým podnikáním by byl vítán.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

21. lis 2017 10:28 #133086
Odpověď od Karel Neugebauer - itx.cz
Nováček
Hele já nevím, já osobně bych vítal, kdyby tydle kokotiny zrušili a ne nějaký portál, na kterém stejně budou nějaké vágní a složité kecy. Vše je třeba zjednodušit. Jak říká klasik, podnikání a daně musí být tak jednoduché, že to chápe na první dobrou i lopata. Dnes aby si člověk na každý nesmysl co EU/stát vymyslí najal právníky a experty.

itx.cz - komplexní služby v IT ... hostime.cz - webhosting nejen s podporou Joomla
Poděkovali: Cony, lukas hajek

21. lis 2017 22:47 #133098
Odpověď od Cony
Moderátor
XarlieN - :) velmi výstižné, kde to můžu podepsat? ;)

Jinak GDPR mi zatím přijde zase jako takový strašák o ničem. V podstatě, pokud jsem to pochopil, se nejedná ani tak o SW, ale o postupy práce a zplsobu nakládání s údaji zákazníků. Někdy tento měsíc měla být vydána nějaká prováděcí vyhláška, nebo něco podobného, obávám se ale, že to bude stejné jako při spouštění EET, nedomyšlené, na rychlo a nepochopitelné i po několikátém přečtení :)

21. lis 2017 22:48 #133099
Odpověď od Cony
Moderátor
Jinak na uoou.cz jsou už nějaké dokumenty, ale ještě jsem nenašel odvahu je příliš zkoumat :)

Powered by Fórum