Instalace Joomly

sarka94
18. led 2017 09:11 #129941
Dobrý den,¨
Mám nainstalovanou Joomlu, vše mi už běží na localhostu, teď jsem ale narazila na problém s českým jazykem, najdu seznam, vyberu jazyk který chci a když poté dám "instalovat", tak mi to hodí tohle "Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\xampp\htdocs\kadernictvi\libraries\joomla\http\transport\curl.php on line 200"

Snažila jsem se všude možně najít řešení na internetu ale jsem bezradná :(

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od HonzaKr
18. led 2017 09:54 #129943
V php.ini nastavte parametr "max_execution_time = 90"

:: bývalý člen Joomlaportalu ::
Poděkovali: sarka94

Odpověď od sarka94
19. led 2017 06:31 #129960
Děkuji za odpověď, snad nebude vadit, když se ještě zeptám :)

Řeším momentálně rozlišení mého webu.¨
Používám šablonu helix, rozlišení jsem před vytvořením neřešila, teď jsem se v diskuzích dozvěděla, že můžu narazit :/
Zkoušela jsem na svém notebooku kouknout, jak to vpadá v jiném rozlišení a pravdu do dělá neplechu :/...

Nějak si teď nevím rady :(

Odpověď od Bong
19. led 2017 10:28 #129961
Helix je Framework, šablona se bude jmenovat trochu jinak. Musíte být konkrétnější a pokud máte problém se vzhledem, pak je nutné dát odkaz na stránku s chybou, nebo alespoň chybu popsat (dát náhled) atd...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od sarka94
19. led 2017 10:52 #129962
Pardon, používám Helix ii.

Nevím, jak jinak to popsat. Mám vytvořenou stránku, teď když koukám a zvětšuji si okno prohlížeče, tak se stránka různě mění, všechno je přeházené. Jde mi o to, jestli existuje něco, co to za mě vyřeší a stránka se bude vždy přizpůsobovat rozlišení daného počítače, notebooku... Omlouvám se, že to popisuji jako tatar, mluvit o tom moc neumím a ještě jsem úplný začátečník :(

Odpověď od sarka94
19. led 2017 10:57 #129963
Četla jsem něco o responsivní šabloně, to ten framework není?

Odpověď od Bong
19. led 2017 11:20 #129964
Responzivní je, to zpřeházení o kterém píšete je vlastně ta respozivita. Stránka se jenom nezmenší jako u klasické stránky (bavíme se o mobilních zařízeních, na PC se klasické stránky nezmenšují), ale přerovná a upraví, aby byla co nejlépe použitelná na mobilních zařízeních (mobily, tablety,...).

Ale s některými chytrými šablonami může být trochu problém, musíte ji trochu znát, pročíst dokumentaci, naučit se využívat její přednosti a koncepci.

Těch šablon tam máte více, zkuste se podívat www.joomshaper.com/joomla-templates?tag=free (ty free). Většinou pro jejich plnou funkčnost potřebujete ještě různá rozšíření (moduly, pagebuilder, ...) to všechno by mělo být zřejmé z dema šablony a dokumentace. Pokud chcete ušetřit práci a nervy, je dobré nainstalovat Quikstart balíček (kompletní Joomla se šablonou a potřebnými rozšířeními) a okoukat to na něm, nebo rovnou na tom postavit web.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Martin70
19. led 2017 11:24 #129965
Šablony od Joomshaper používám a znám. Pár webů jsem dělal i na šabloně Helix, ale HELIX 3. Proč nepoužijete šablonu Helix 3, ale instalujete 4 roky starou Helix 2? Helix 3 je moderní, responzivní, Bootstrap 3.2 atd...

Odpověď od sarka94
19. led 2017 11:41 #129966
A poslední otázku... Takže když mám svůj notebook nastavený na nějaký rozlišení, tak to nemusím měnit?

Odpověď od Martin70
19. led 2017 12:02 - 19. led 2017 12:02 #129967
Předpokládám, že ten web neděláte jen pro sebe - myslím to tak, že ho nebudete prohlížet jen Vy sama. Tzn. web se musí korektně zobrazovat všude - jak na počítačích s různým rozlišením a různými prohlížeči, tak na tabletech a hlavně telefonech.

Odpověď od sarka94
19. led 2017 12:30 #129968
Ano, to je pravda, nechci ho jen pro sebe, jenomže mé znalosti jsou malé a s tím ten web těžko udělám :/

Web mám postavený v localhostu na svém počítači (dle svého rozlišení), všechny obrázky, články a tak dál, mám zarovnané podle mého rozlišení, takže jakmile zkusím menší rozlišení, tak ten rozestup mezi články a obrázky se zmenší, naopak když to zase zvětším, tak se rozestup zvětší... Logicky...
S tím asi ale nic neudělám tedy, že? Jde mi jen o to, že ten web mám postavený tak, jak jsem chtěla, veškeré rozestupy a podobně ale poté, když se na to podívá někdo s jiným rozlišením, tak je to v čudu. Je tedy nějaké "universální" rozlišení v kterém je dobré web postavit? které je takové "časté"?

Odpověď od sarka94
19. led 2017 14:33 #129969
Tak mohl by jste mi někdo poradit, na jako rozlišení je to nejlepší dělat? Prosím :/

Odpověď od Martin70
19. led 2017 14:49 #129970
Jestli to chcete mít profi, tak se to nedělá na konkrétní rozlišení, musí to být "gumové" a přizpůsobit se velikosti displeje, někdo má 27" monitor a někdo prohlíží web na telefonu na výšku. Ale samozřejmě záleží, kolik tomu chcete věnovat času a energie. Ale postup tvorby responzivních stránek se nedá tady popsat třemi větami. Jinak když kouknu na 6 let staré weby, co jsem ještě dělal ve statice v GoLive, tak jsem dělal šířku cca 970px.

Odpověď od Martin70
19. led 2017 14:51 #129971
Ale když si stáhnete Helix 3, tak si myslím že tam je spousta věcí včetně rozlišení a šířky stránky vyřešených, stačí naplnit svými obrázky a texty.

Odpověď od Martin70
11. dub 2018 12:19 #135093
Podařilo se to nějak zprovoznit? Jinak teď je nový Helix Ultimate www.joomshaper.com/joomla-templates/helixultimate