Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

eBook za email

01. bře 2016 17:21 #126077
eBook za email od Tomáš Andrle
Uživatel
Zdravím,
potřeboval bych nějaký jednoduchý modul, který zobrazí nějakou otázku "Chcete se dozvědět.....?" a po zadání jména a emailu odešle na zadaný email link ke stažení souboru. Nechci aby se museli registrovat. Zadané emaily budou někde back endu ke stažení. Hledám něco takového jednoduchého už půl dne, ale nic jsem nenašel :-( Děkuji za tip.

01. bře 2016 22:47 #126086
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Buď nasaď třeba AcyMailing www.acyba.com/ nebo implementuj nějaký e-mailingový systém, například www.MailChimp.com , a pak nasaď do webu webový formulář. Obojí je grátis, MailChimp tuším do 500 kontaktů.

ad "Nechci aby se museli registrovat" - a "po zadání jména a emailu" - to snad není registrace? Jasně, že je. Prostě sbíráš kontakty. Dej pozor, abys neporušoval platnou legislativu, podmínky ÚOOÚ,...

MaK.

--- -- -

02. bře 2016 17:15 #126102
Odpověď od Tomáš Andrle
Uživatel
Díky za odpověď i varování ;-) Tou registrací jsem myslel, že si nemusí udělat účet. Jméno vlastně taky zadávat nemusí. Zkusil jsem si nainstalovat to co jsi mi psal. Ale je to na mě nějaký moc složitý na nastavení.

Měl jsem na mysli něco v duchu na přiloženém obrázku. A je vlastně jedno jestli se to stáhne hned nebo to na ten email pošle odkaz či přímo ten soubor. Varianta s tím mailem by byla ale lepší, že se do toho dá připsat ještě něco navíc ;-)

A z hlediska emailu za soubor by myslíš mohl být také problém se sběrem "kontaktů"?

Díky. T.

Přílohy:

02. bře 2016 22:06 #126106
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Ano, je fuk, jaký typ kontaktu sbíráš. Pravidla jsou stejná, prostě sbíráš kontakty. A na to je v CZ (i jinde) legislativa o ochraně osobních údajů. Musíš také myslet na to, že do políčka vloží e-mail nějaký robot, anebo "povedený" kámoš.

Pak se na tebe sesypou naštvaní příjemci, kteří nic posílat nechtěli. Jak to ošetříš? Ideálně via douple-opt-in.

Pokud vím, Money na ukázce používá i SmartEmailing. Ten ale grátis není.

Je-li to pro tebe moc složité, někoho si najmi.

MaK.

--- -- -
Poděkovali: Tomáš Andrle

03. bře 2016 17:41 #126112
Odpověď od Tomáš Andrle
Uživatel
Díky za rady ;-) Zkusím se tím ještě nějak prokousat.

03. bře 2016 20:19 #126119
Odpověď od Bong
Moderátor
:-) no v podstatě by na něco podobného stačil formulář (třeba ten z kontaktů) a v klientovi příjemce emailu stačí nastavit automatickou odpověď s potřebným obsahem...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum