Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Kde udělali soudruzi z Joomlaportal.cz chybu?

27. zář 2012 12:50 #98069
Odpověď od Cony
Moderátor

...konstruktivní kritika,víte jestli už ve spojení těchto slov není něco neřešitelného.

No snad :cheer:

traktorista: vždyť ale v to případě tvrdíte to co mi, jen vy to dáváte komusi za vinu, my se Vám snažíme říct, tak se zapojte...

27. zář 2012 13:03 #98071
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja treba musim souhlasit s tim, ze s nacitanim jsou problemy. I vcera jsem nekolikrat dostal kod 500 nebo se proste web vubec nenacetl. Dneska zatim ok, ale tech problemu s nacitanim je posledni dobou opravdu hodne. Timto si nestezuju, jen rikam fakta, jak je mam u me doma a net mam rychlej a jiny weby jedou ok. Vcera dokonce zacala naskakovat nejaka, do vcerejska, nevidana hlaska s modrym oknem, ale nepamatuju si obsah. Staci pak refreshovat stranku a je to v pohode.

27. zář 2012 13:17 #98074
Odpověď od Cufe
Admin
Traktoristo, myslím, že jsi zatvrzele nespravedlivý. Kritizovat a nic nedělat je jednoduché. Pokud máš pocit, že se nemůžeš zapojit, probudil ses až nyní? Nebo to teprve nyní vygradovalo? Tak jsem zvědavý, jak dlouho ti to vydrží a kdy tu budou první články od tebe, jak a co udělat. Jsem zvědavý na tvůj přínos tomuto webu ,když to nechceš nazývat komunitou. Přijde mi, že jsi typický Čecháček, který sám nic nezačne A KRITIZUJE TO, CO JIŽ NĚKDO DĚLÁ. Tak se ukaž, jak se to má všechno správně dělat. Jsem zvědavý, kdy budeš kontaktovat všechny lídry tohoto webu a budeš se aktivně ptát, kde, co a jak tady můžeš zlepšit...a taky kdy začít, tak aby to i tvá krevní skupina, které tedy dle tvého zdejší dobrovolníci "nerozumí", protože by to už pro vás, charaktery, přece dávno udělali, abyste se necítili, že se tady pro ostatní nic nedělá. Tak se ukaž a udělej ten krok, který pomůže k tomu, aby se splnilo to, co chceš! Kecat o něčem, co mu vadí, a nedělat pro to nic, ...to umí každý!
Pro traktoristu palec dolů!!! Sorry! :sick:

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

27. zář 2012 13:51 #98083
Odpověď od Karel Neugebauer - itx.cz
Nováček
Hodím si sem taky nějaký žblept:

1. když chci pomoci, podívám se třeba na menu ČLÁNKY a NOVINKY - KOMUNITA JOOMLAPORTAL - a hle, třetí článek je ZAPOJTE SE (trvalo mi to 3 sec, hledal jsem to poprvé, tak su asi extrémně intelYgentnY)
2. problémy s načítáním ve velmi vyjímečných případech jsou, vždy se to řeší, asi by to chtělo dedikáč, u určitě programátora co napíše optimalizované komponenty/moduly pro JP na míru, ale to jsme zas u peněz
3. zamyšlení ... proč si stěžují většinou ti, co maji 3 napsané příspěvky a jejich věk je spíš náct ?
4. je určitě co zlepšovat, kdo chce, ten si cestu najde, kdo ne, bude mrčet
5. Joomla je fakt špatná (tak jako drupal/worpress atp.), vývoj je poslední dobou nějak divoký aniž by se řešili nejzásadnější věci a těmi je výkon + bezpečnost a dlouhodobě udržitelné API. Zas na druhou stranu je to stále nejefektivnější cesta k funkčnímu webu postaveném na CMS.

itx.cz - komplexní služby v IT ... hostime.cz - webhosting nejen s podporou Joomla

27. zář 2012 14:37 #98091
Odpověď od Jakub Novotný
Uživatel
Myslím, že dost přeháníte. Jen jsem chtěl trošku vystihnout to, že na Joomlaportalu nic komunitního není, nefunguje zde žádná komunita. Jen malá hrstka borců. Má velké problémy se stabilitou, spamery, účtočníky, teď je aspoň nový vzhled, to je jediné plus. Chybí zde také důležité informace, které by začátečnické trouby navedly.

27. zář 2012 15:02 #98093
Odpověď od HonzaG
Moderátor
No koukám, že když si člověk odjede na chvíli na dovolenou, tak se hned začnou dít věci....
Včera DOS útok na portál, kdy se jasně projevila chbky v memcache a louad balanceru a pak půl dne vracel opakovanou chybku 500, i když už neměl důvod...

Dneska konstruktivní debata o portále. Dovolte abych se zapojil:
1. portál má sice vlastníka, ale jen po právní stránce - tedy někoho, kdo ho platí (doménu, hosting) a kdo ho případně chrání, když někdo začne opravdu škodit. Nemám pocit, že by si vlastník, tedy právně provozovael nějak honil triko a hrál si na mistra a všude řval - Óoooo já mám skvělý web, zachraňuju Joomlu v ČR. Dejte mi medaily nebo rovnou Nobelovu cenu. NE!!! Vlastník říká - Tady máte web, nějak ho s Vaší pomocí vybudujeme a dělejte prostřednictvím jej co umíte! A tady je výsledek. Nepamatuju se, že by někdo v poslední době napsal - mám nápad dej mi prostor.

2. Komunitní funkce a komunita:
Je to asi moc široká definice, ale v mém chápání je komunitou skupina lidí, která spolupracuje a něco společně tvoří. Malá skupina lidí tvoří překlad, velká skupina lidí ho používá a určité komunita příživníků ho dokonce prodává jako své dílo - většinou ti, co řvou, že je překlad pozdě.
Zdejší komunita radí ve fóru - a to má umožněko každý. Když chce někdo napsat článek, nebo se jinak zapojit, je zde kontaktní formulář, nebo PM a jde se vždy domluvit.
Komunitní funkce - jaké by jste si představovali? Asi jsem už moc starý, ale nevím, co si pod tím mám představit.

3. Rychlost webu:
Ano není problém dát webu vlastní server. Hlavní problém je v databázi a ty problémy se projeví občas a obávám se, že ne vždy to je jen nešťastná náhoda. Každopádně ladíme co je potřeba a jak to jde. Protál se snažíme stavět a provozovat tak, aby ukazoval možnosti Joomly a proto je kladen hlavní požadavek, aby běžel na joomle a nativních komponentách. Určitě by lidi hodně pobavilo, kdyhy portál o Joomle běžel na Drupalu, nebo WP a fórum bylo třeba SMF, nebo na nějakém placeném robustním fóru.
Každopádně můžu slíbit, že z migrace a následného ladění vzniká článek zkušeností o který se v brzké době rádi podělíme.

4. Další funkce webu:
V plánu je navrátit download sekci a katalog webů. Plánuji oslovit lidi, kteří se nabízeli, že to budou spravovat. V tuto chvíli řeším hlavně volný čas a to v čem bude katalog vytvořen.

5. Další další:
Vše další záleží na Vás, co navrhnete a co sami přidáte.

Tolik ve stručnosti, kdž jsem na chvilku u internetu. Rád si přečtu rady moudrých, jak vést komunitu, nebo jak ji vytvořit. A když ne zde, tak mail admin@joomlaportal.cz, potažmo kontakt v patě webu fungoval vždy a použít to umí snad každý ňouma. Přeji pěkný den a pevné nervy.

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

Powered by Fórum