Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Slovo do pranice

25. čvc 2011 21:34 #77731
Odpověď od Linelabcz
Admin
Nejsité, no spíše mírně chaotické. Vím že si Joomlista! jak poleno ;-). a šanci máš rozhodně, ale je fakt potřeba řešit tyhle věci s Honzou. Škoda že nejsi fanda VirtueMart, takových nadšenců jako ty je na fóru obchod-virtuemart.cz po málu.

26. čvc 2011 08:28 #77759
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Bart napsal:


Nepokládám se za "nějakého borce", ale snad se tu trochu snažím, mám rozpracováno pár článků na různá rozšíření, ale nevím, zda to bude vůbec chtěné/čtené/užitečné...

Z totálního zelenáče jsem se vypracoval v "něco lepšího" Celkem jsem vedu(l) 5 svých projektů (zde nejznámější Trhonice :D). Od neustálého ptaní se na úplné blbosti, jsem začal postupně sám a ono přece (doporučuji i knihu).
Ale co se mi fakt nelíbí a s čím musím souhlasit....totálně žádná dokumentace v češtině (ne každý umí anglicky, např. starší generace lidí), to mi vadí nejvíce. Chtěl jsem nějakou tu dokumentaci napsat....ale v této nejisté době nejistých verzí to nemá ani smysl. Také chybí motivace a čas :(.


A tato situace je tu zase - ozývají se jen ti, kteří už pro komunitu něco udělali/dělají. Začarovaný kruh.

Ad dokumentace - něco chystám, chaos nechaos. Nechte tomu volný průběh.

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

26. čvc 2011 09:11 #77760
Odpověď od Bart
Moderátor
VirtueArt napsal:

Nejsité, no spíše mírně chaotické. Vím že si Joomlista! jak poleno ;-). a šanci máš rozhodně, ale je fakt potřeba řešit tyhle věci s Honzou. Škoda že nejsi fanda VirtueMart, takových nadšenců jako ty je na fóru obchod-virtuemart.cz po málu.

Ne, že bych nebyl fanda do VirtueMart, nějakou dobu jsem ho zkoušel. Celkem dost mě oslovil, jenomže jaksi nemám potřebu rozjet svůj vlastní obchod (i když jsme o tom s kamarádem uvažovali), proto nějak do VirtueMartu nedělám = nepoužívám ho, takže ani zkušenosti nějak valné s ním nejsou. Já jsem prostě fanda Joomla! a toho co nabízí (rozšíření = nejlepší věc, která je).

26. čvc 2011 11:37 #77771
Odpověď od darek mousa
Návštěvník
ok, joomla komunita v čechách není, je tu několik chlapíků kteří odvedli a odváděj kus práce při překladech (pro ně čest a sláva), je tu projekt phoca (nápodobně) a je tu poslední dobou uživatel @bong (sláva dvojnásobná, bez něj byste se tu dozvěděli máloco), který se snaží ve foru kvalifikovaně pomoci těm, kteří tápou.
asi je hodně práce i za virtuelmartem, ale neobchoduji s ničím, takže nevim)
ze zahraničních fór ze kterých je toho pochopitelně nejvíc na joomla.org se toho dozvíte nejvíc na stránkách jednotlivých vývojařů všelijakých doplňků a "prodloužení" jak vtipně překládá google.
musíte začít používat angličtinu, přes to prostě nejede vlak.
horší je, že jsou tyhle stránky skutečně pomalé až zabržděné, to je snad problém, který by se vyřešit dal a look téhle šablony je úplně hroznej, člověk si ovšem zvykne na všechno.

26. čvc 2011 13:29 - 26. čvc 2011 13:32 #77775
Odpověď od Bart
Moderátor
Ono je tu více lidí co si zaslouží úctu, jsou to např.:
  • honzag
  • svatas
  • Fenris
  • Bong
  • HonzaKr
  • H13
  • danisek
  • Graph
  • Mokrouš
  • VirtueArt
  • Franta25
  • FilBar
  • ben
  • ghost
  • vitakappa
  • XarlieN
  • trafobrum
  • houbak

  • a další....

26. čvc 2011 14:55 #77788
Odpověď od Bong
Moderátor
Kdybych byl člověk, jsem potěšen a musím se usmívat. Jako virtuální existence (přepsaná z původní komponenty "Nápovědní budka" pro J1.0) mám pouze technickou: seznam je neúplný a krátký.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum