Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Stránky obci

24. led 2011 10:22 #70220
Stránky obci od AdKo
Začátečník
Tiež som sa dostal k spravovaniu stranky pre jednu obec. Po prečítani zopár diskusii som sa dozvedel (doteraz som to nevedel) ze tu nejde len o hala-bala stranku, ale musi splnat urcite, normy, pravidla, atd.
Zalozil som tuto temu, aby sa tu prediskutovali tieto veci a popripade sa aj kazdy vedel podelit ako sa s tym vysporiadal v joomle.

24. led 2011 11:36 #70221
Odpověď od AdKo
Začátečník
Ide o zakon 275/2006 Z.z. NR SR, prikladam nejake PDF ktore som nasiel nanete. a odkazy

Dalej sa vela dozviete na stranke Informacie.sk

26. led 2011 14:09 - 26. led 2011 14:09 #70375
Odpověď od AdKo
Začátečník
Povinné zverejňovanie zmlúv

Od 1. 1. 2011 vstúpil do platnosti zákon č. 546/2010 Z. z., ktorým sa dopĺňa zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony. Z neho vyplýva povinnosť zverejňovať všetky zmluvy, faktúry a objednávky na našej internetovej stránke od 1. januára 2011.

Legislatíva

Na základe prijatého zákona č. 546/2010 z 9. decembra 2010, ktorý schválila Národná rada SR 9. decembra 2010, ktorým sa dopĺňa zákon č. 40/1964 Zb. - Občiansky zákonník, vyplývajú pre všetky mestá, mestské časti a obce najmä tieto nové povinnosti:

Podľa § 5a odsek (1) je každé mesto, mestská časť a obec povinná osoba, ktorá musí povinne zverejňovať svoje zmluvy, pretože nakladá s verejnými prostriedkami:

(1) Povinne zverejňovaná zmluva je písomná zmluva, ktorú uzaviera povinná osoba a ktorá obsahuje informáciu, ktorá sa získala za verejné prostriedky 7a) alebo sa týka používania verejných prostriedkov, nakladania s majetkom štátu, majetkom obce, majetkom vyššieho územného celku alebo majetkom právnických osôb zriadených zákonom, na základe zákona alebo nakladania s finančnými prostriedkami Európskej únie.

Podľa § 5a odsek (5) je každé mesto, mestská časť a obec povinná zverejňovať zmluvy na svojej internetovej stránke.

(5) Povinne zverejňovaná zmluva, ktorej účastníkom je iná povinná osoba ako je uvedená v odseku 4, sa zverejňuje na webovom sídle povinnej osoby, ktorá zmluvu uzaviera.

Podľa § 5b odsek (1) je každé mesto, mestská časť a obec povinná zverejňovať na svojej internetovej stránke objednávky:

(1) Povinná osoba zverejní na svojom webovom sídle objednávky tovarov a služieb do desiatich pracovných dní odo dňa ich vyhotovenia. To neplatí, ak objednávky súvisia s povinne zverejňovanou zmluvou, ktorá nadobudla účinnosť podľa zákona 7g)

Podľa § 5b odsek (2) je každé mesto, mestská časť a obec povinná zverejňovať na svojej internetovej stránke faktúry:

(2) Povinná osoba zverejní na svojom webovom sídle faktúry na tovary a služby do desiatich pracovných dní odo dňa ich doručenia povinnej osobe najneskôr však do 30 dní odo dňa ich zaplatenia.

Tato příloha není pro hosty přístupná.
Prosím nejprve se přihlaste nebo registrujte.

Tento příspěvek obsahuje soubor příloh.
Pro zobrazení se přihlaste nebo zaregistrujte.

16. úno 2011 00:30 #71775
Odpověď od AdKo
Začátečník
Aky modul pouzivate na strankach pre zverejnenie zmluv, faktur a objednavok?

16. úno 2011 05:59 - 16. úno 2011 06:01 #71777
Odpověď od fire150
Pokročilý uživatel
Na dvoch stránkach k spokojnosti :
www.joomlaportal.cz/forum/7-navrhy-a-pip...it=6&start=324#71387
a známi odporučili toto ( v SR ):
www.rzof.sk/

Myslenie je najťažšou prácou aká existuje a práca ma fascinuje!
Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje

16. úno 2011 13:01 #71786
Odpověď od AdKo
Začátečník
Uradnu dosku pouzivam a rozmyslam ze ju skusim pozmenit alebo poprosim autora (houbaka) k spolupraci o vlastne minimalne zmeny, lebo to splna skoro vsetko co treba.

Firiem pre zverejnovanie rastie ako hub po dazdi (zacina to byt zaujimavy biznis), lenze nie vsetky ponukaju to co je nutne. Zverejnovat vsetky dokumenty vo forme kopirovatelnej s moznostou vyhladavania v obsahu.
Takze treba zmluvu oskenovat, prehnat cez OCR a vyvesit na web, az potom nadobuda pravoplatnost. .. co by sa dalo riesit aj nejakym phocadownloads ci rokdownloads.
Nechcem pouzivat externe sluzby lebo obec na to nema peniaze a ja ako spravca stranky to viem v ramci moznosti zabezpecit.
(Peniaze sa zidu na abbyy finereader :))

Powered by Fórum