Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Příšerné pomalé

14. led 2011 20:34 #69560
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
je stale na joomle
kdo umi, umi, kdo neumi, nadava, ze joomla je takova ci makova

Joomla! pro každého

14. led 2011 22:36 #69581
Odpověď od H13
Admin
:)

Mě jede phpBB strašně pomale, někdy vůbec a přece ten program mám rád, nemůže za to, můžou za to spameři, kteří se snaží neustále logovat (až 30 pokusů o login v pár vteřinách - bohužel tomu se nedá zabránit - pro zatížení serveru je jedno jestli se hodněkrát načítá login stránka nebo stránka s captchou či kontrolní otázkou). Exisute nekonečně mnoho faktorů, které mohou tu či onu stránku zpomalovat (server cpu, spam, špatnej skript, atd.)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

15. led 2011 00:31 #69588
Odpověď od PI
Uživatel
No stejně je to divné, přijde mi to pomalu rychlejší než čistá instalace joomly a to tam mají js a css souborů jak maku..
btw: nevíte o nějakém článku, nebo topicu kde by se řešilo použití cache a gzip a co můžou způsobit pokud se zapnou?

PS: ještě jeden dotaz, využívám jeden hosting, který umožňuje mít více webů na jednom hostingu a nabízí dva tarify, u jednoho je rychlost připojení sítě 10 Mb a u druhého 100 Mb. Teď mam ten s 10 Mb a zajímalo mě, jestli je těch 100 nějak poznatelně lepších, nebo je to zbytečné? Zatím tam mam cca 7 menších webů, nějaké místní firmy, hodně nízká návštěvnost..
Díky za rady

15. led 2011 08:58 #69593
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
tusim, ze vim, kde hostujete
nejde ani tak o tu konektivitu, kdyz mate malo navstevovan weby, ale spise o ram a cpu, kterou mate pridelenou, ktery ty weby generuje

Joomla! pro každého

15. led 2011 12:57 #69601
Odpověď od PI
Uživatel
No v administraci je vidět jen využití RAM, protože CPU je tam nějaký dynamicky sdílený. Využít RAM mám zatím cca do 30%. Myslel jsem právě, že čím více návštěv, tím vyšší zatížení jak na CPU tak i na RAM.
Jinak na hosting si nemůžu stěžovat, se vším mi vždy poradili a na dotazy odpovídají většinou během pár hodin, max. do dalšího dne (už mi odepsali i o víkendu). Cena je sice o trošku vyšší, než u obyčejného hostingu, ale můžete tam dát více webů, takže je to pro mě nakonec i levnější, než platit více obyčejných hostingů.

Powered by Fórum