Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Články uživatelů na Joomlaportal.cz

18. pro 2018 07:36 #138445
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Je možné někam (nebo někomu) napsat, jaký článek (jaké téma) by mě zajímalo a chtěl bych se o tom dozvědět víc?

18. pro 2018 12:06 #138446
Odpověď od Cony
Moderátor

Martin70 napsal: Je možné někam (nebo někomu) napsat, jaký článek (jaké téma) by mě zajímalo a chtěl bych se o tom dozvědět víc?

Tak třeba sem do fóra, třeba se někdo chytne :) I když v tomhle předvánočním stresu bych tomu moc šancí nedával :)

18. pro 2018 15:28 #138447
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
OK. Nemyslím teď před koncem roku, spíše obecně, jestli to psát přímo sem...

Co tedy mě osobně nyní zajímá a na jaké téma bych uvítal článek (či video):

1/ AdminTools a zabezpečení - pěkná prezentace byla v květnu v Olomouci na prvním srazu, pár zápisků mám, ale čas byl omezený a přece jen zabezpečení je podle mě jedna z nejdůležitějších věcí u webu. Zejména u nastavení htaccess a Web Application Firewall je tolik věcí, že by si to zasloužilo rozebrat.

2/ Administrace webu zákazníkem - nad tím přemýšlím už delší dobu. Pouštět lidi do Backendu, nebo jim nastavit editaci z Frontendu? Když je pustím do Backendu tak pak mi dávají "zpět" v prohlížeči a nechávají za sebou zamčené články. Jak nastavit práva a omezení? Nebo použít nějaká rozšíření? Teď nedávno jsem nasadil EasyArticles tak uvidím. Zatím to vypadá slibně. Zajímalo by mě, jaké s tím máte zkušenosti vy ostatní a jak to třeba řešíte v praxi (Petra,...).

18. pro 2018 15:50 #138448
Odpověď od Noro
Začátečník
EasyArticles pouzivam tuším 2 roky, mne sa veľmi osvedčil. Dokážem tam robiť šablóny článkov, kde už mi užívatelia len doplnia svoj text.

19. pro 2018 06:58 #138450
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
EasyArticles vypadá hezky, ale zatím nerozumím některým věcem. Například proč mají Templates pomocí tabulek - to mi přijde v dnešní době zvláštní (vím, mohu si udělat vlastní templates bez tabulek). Noro - používáte také ty tabulky v templates? Co responzivita?

19. pro 2018 10:11 - 19. pro 2018 10:13 #138452
Odpověď od marvays
Návštěvník

Martin70 napsal: Je možné někam (nebo někomu) napsat, jaký článek (jaké téma) by mě zajímalo a chtěl bych se o tom dozvědět víc?


Za mě . . . už delší dobu se snažím proniknout hlouběji do komponenty jQuery Easy. Možná by bylo přínosem, udělat článek, kde úplným laikům vysvětlíš, k čemu je to dobré a jak to pracuje. pokročilým potom nějaké pokročilejší nastavení. Nějaké finty, jak toho využít u jQ, jak u bootstrapu a podobně. Dá se to pojmout velkolepě i jednoduše.

Ono celkově by nebylo od věci udělat články na "profláknuté" a "užitečné" rozšíření, které se používají. Napadá mě jich hned několik. A u všech by se dalo laikům vysvětlit, k čemu slouží a jak pracují + nějaké to základní nastavení. Pokročilým pak trochu podrobněji + nějaké užitečné finty. JCH Optimize , JotCache , Akeeba, JCE, GDPR , jSitemap , Google structured data atd . . . bylo by toho mraky.

Zajímavá by byla kombinace text (aspoň základ a příklady) plus video. Něco jak to dělá stawebnice .

Powered by Fórum