Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

www/libraries/joomla/filesystem/path.php on line 325

20. bře 2021 19:56 #144006
Dobrý den,
od minulého týdne nejde spusti web. Hlásí to tento error:

Parse error: syntax error, unexpected T_STATIC in /web/htdocs1/vcelarcom/home/www/libraries/joomla/filesystem/path.php on line 325



vůbec nemám zdání, co se děje, php kódování nerozumím, poslední dobou jsem na webu nic nedělal a teď tohle

20. bře 2021 20:27 #144007
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

zpráva je jasná, v souboru path.php na řádku 325 je "parse error" (tedy např. chybí ; a pod).

Začal bych tím, že bych z originálního balíčku Joomly! (stejná verze, jakou máš nainstalovanou) ten soubor přehrál.

Před tím bych ten originál někam uložil, pro případné prozkoumání (jestli chyba byla způsobena neodborným zásahem, nějakým útokem, apod.)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

21. bře 2021 06:32 - 21. bře 2021 06:39 #144008
Odpověď od Spoock
Uživatel
zkoušel jsem i php code syntax a ten mě taky odkázal na tuhle lajnu, ale nevím co je špatně:

$path = static::clean($path);


edit: zřejmě to vypadá na to, že na serveru je nastavena php 5.2.x, která tuhle syntaxy nepodporuje :woohoo:, zkusím nastavit vyšší verzi, zda to pomůže

21. bře 2021 07:24 #144009
Odpověď od Spoock
Uživatel
vyřešeno, na Forpsi byla zřejmě zmeněna verze php na 5.2.x, která tuhle syntaxy nepodporuje, takže jsem to přepl na vyšší verzi, načež jsem zase dostal error připojení k Mysql databázi :woohoo:, nakonec pomohl restart hesla databáze, web už zase jede, tak zas do toho nebudu muset dlouho šťourat, páč tomu vůbec nerozumím, každopádně díky za pomoc, dost mi to pomohlo

Powered by Fórum