Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Důležité Napadení systému RS Joomla 2.5.6. hackery

01. čvn 2016 14:53 #127129
Napadení systému RS Joomla 2.5.6. hackery od Jan Weisgerber
Začátečník
Dobrý den, zdravím Vás všechny zde na fóru! Mám problém na svém webu na systému RS Joomla 2.5.6. Hacker vytvořil na mém webu podstránku www.weisgerber.cz/moduly-pro-webove-stranky/10 , která vede na externí web www.chronoengine.com/ . Google.cz označil můj web weisgerber.cz jako web se škodlivým obsahem. Google mi radí projít soubor .htaccess, ale neshledal jsem žádný problém. Nevím si rady, jak mám tuto stránku odstranit. Zkusil jsem web obnovit ze starší zálohy, ale stránka www.weisgerber.cz/moduly-pro-webove-stranky/10 stále existuje. Jsem ochoten i zaplatit nějaké peníze za odstranění tohoto problému. Předem děkuji za podněty, rady, případně osobní pomoc. Předal bych Vám přístupy k webu pro odstranění tohoto problému. :( . S pozdravem, Jan Weisgerber | Tel.: 774 373 709 | email: weisgerber@email.cz

Jan Weisgerber
Realizace na internetu
GSM: 774 373 709

01. čvn 2016 23:44 #127140
Odpověď od Cony
Moderátor
:cheer: To si děláte srandu. "Tvorba webových stránek - Jan Weisgerber". Nejenže si necháte na webu 4 roky starou verzi Joomly, včetně bezpečnostní díry objevené loni na podzim, nemáte zálohy, dívíte se že Vás hackli ale ani si to neumíte vyřešit ;)
Co Vaši zákazníci?

Návodů jak opravit napadení Joomly je to několik, práce je to mravenčí a někdy se spíš vyplatí vyexpotovat obsah a nahrát jej do nové Joomly.

02. čvn 2016 08:06 #127143
Odpověď od Jan Weisgerber
Začátečník
Dobrý den, pokud se sám živíte tvorbou webových stránek jako živnostník, měl byste vědět, že nemusíte umět všechno. Stačí, když všechno vyřešíte. A je úplně běžné, že jsou občas potřeba externí pomocníci, kteří případně dostanou finanční odměnu za vyřešení problému. Pokud mám ještě starý web, je více než zřejmé, že zde platí staré přísloví "kovářova kobyla chodí bosa". Vzhledem k množství zakázek nemám čas se zabývat tím, že mi někdo nabourává mou práci, protože si zjevně ten člověk neumí vydělat peníze poctivě. Takže to zde raději někomu zadám, a nechám vydělat si někoho dalšího, kdo rozumí problematice napadání systému Joomla hackery. Postavit web na nové Joomle je samozřejmě řešení, ale později. Nemám na to čas.

S pozdravem, JW

Jan Weisgerber
Realizace na internetu
GSM: 774 373 709

02. čvn 2016 09:23 #127144
Odpověď od Cony
Moderátor

Weisgerber napsal: "kovářova kobyla chodí bosa"

Promiňte, ale to je nesmysl. To je jako kdyby se automechanikovi zadřel motor, protože 10 let nevyměnil olej, a omlouval to kovářovou kobylou. Pokud jako živnostník máte v popisu "Tvorba webových stránek" (ne tedy např. design nebo pod.), pak udržet webovou prezentaci funkční je asi jedna ze základních věcí, kterou bych čekal. Hack je svinstvo, ale došlo k němu jen díky tomu, že jste nebyl schopný dodržet ani základní princip nasazení Joomly, tj. upgrade.

02. čvn 2016 09:51 #127145
Odpověď od Jan Weisgerber
Začátečník
Nemá smysl debatovat, máte na to takový názor. Já mám jiný. Když zadřu motor, tak ho prostě vyměním, není problém. Když už mám brát na zřetel Váš názor. Právě se stalo. Pro Vaši informaci, zjistil jsem, že nedošlo k napadení webu hackery, ale Google bohužel, vzal použitou komponentu ODKAZY jako nebezpečí napadení, protože ta komponenta používá funkci automatické přesměrování. Problém je vyřešen.

Pokud chcete někomu pomoci, reagujte pomocí, a né jizlivými poznámkami. K ničemu konstruktivnímu to nevede! To je rada.

S pozdravem, JW

Jan Weisgerber
Realizace na internetu
GSM: 774 373 709

Powered by Fórum