Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

hláška Blocked by robots

07. kvě 2016 04:03 #126937
hláška Blocked by robots od shockwave
Uživatel
Zdravím, chtěl jsem se optat, projel jsem si stránky přes program Screaming frog a na dost url adresách se mi objevila hláška Blocked by robots, jsou to zejmena stránky, kde jsou nějaké pluginy nebo obrázky z nějakého modulu, nevíte jak tyto adresy zpřístupnit robotum. Dekuji

07. kvě 2016 10:00 #126938
Odpověď od shockwave
Uživatel
Ahoj, chtěl jsem se opat, projel jsem si stránky programem Screaming frog a hlásí mi to zejména na url , kde mám obrázky - Blocked by robots.txt
Když si dám vypsat obsah robots.dist.txt , tak dostanu tohle:


User-agent: *
Disallow: /administrator/
Disallow: /cache/
Disallow: /cli/
Disallow: /components/
Disallow: /images/
Disallow: /includes/
Disallow: /installation/
Disallow: /language/
Disallow: /libraries/
Disallow: /logs/
Disallow: /media/
Disallow: /modules/
Disallow: /plugins/
Disallow: /templates/
Disallow: /tmp/


Každopádně obrázky bych chtěl indexovat, ale joomla 2.5 nemá normální robots.txt soubor, ale robots.txt.dist a do toho nevím jak se dostat, abych tam upravil ten přístup. Někde jsem se dočetl, že je to chyba joomly 2.5, že neindexuje obrázky a obsah component a pluginů, joomla 3 už to má opraveno. Poradíte někdo , jak to spravit nebo nemám váhat a přejít na Joomlu 3?

07. kvě 2016 12:38 #126940
Odpověď od shockwave
Uživatel
Výpis example.cz/robots.txt vypada takto: Jen se zeptam, muze to takto byt? Dekuji




User-agent: *
Disallow: /administrator/
Disallow: /cache/
Disallow: /cli/
allow: /components/
allow: /images/
Disallow: /includes/
Disallow: /installation/
Disallow: /language/
Disallow: /libraries/
Disallow: /logs/
allow: /media/
allow: /modules/
allow: /plugins/
Disallow: /templates/
Disallow: /tmp/

08. kvě 2016 08:51 #126950
Odpověď od Bong
Moderátor
Dejte tam původní robots.txt z Joomly a smažte jen řádek zakazující přístup do složky IMAGES. V ostatních složkách nemá nikdo nic k hledání.

Více například: www.jakpsatweb.cz/robots-txt.html

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: shockwave

Powered by Fórum