Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Vyřešeno YR.NO Weather module 2

20. zář 2014 11:08 #117959
YR.NO Weather module 2 od Ernst
Joomla Expert
Psal jsem to v tématu www.joomlaportal.cz/forum/64-cestina-pro...7441-mod-weather-gk4 ,ale tam to může zapadnout, tak raději zakládám nové téma.

V modulu YR.NO Weather module 2, při použití Vaší češtiny se mi špatně zobrazuje zobrazuje čeština v lokalitě.
Do pole Výchozí země dám Česká republika a zobrazí se:
Předpověď počasí pro Praha, ?esk� republika
To samé, pokud do seznamu lokalit přidám třeba Brno, tak se zkreslí jihomoravský atd
Popisky u webkamer jsou také zkomoleny.

web www.zs-janskeho.cz/index.php/podrobne-pocasi

Vypadá to na špatné kódování UTF8 x ANSI

Poradíte?

21. zář 2014 12:37 #117987
Odpověď od Bong
Moderátor
Proč myslíte, že za to může čeština? Zkuste ji odinstalovat a jsem přesvědčen, že při použití angličtiny to bude to samé.
Problém kódování u názvu města nebo země ... ano to je možné, ale tipuji, že spíše máte chybu u vás na serveru kde je špatné kódování tabulek databáze.
Zkomolené popisky u kamer ... to je externí záležitost (všechno se tahá odjinud), překlad s tímto nesouvisí.

Případné problémy s českými překlady řešte rovnou na www.bongovo.cz

OT: podrobná předpověď počasí na stránkách obyčejné školy je poněkud zbytečná informace...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. zář 2014 12:44 - 21. zář 2014 12:45 #117988
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Vaše překlady se zobrazují správně.. Špatně se zobrazuje, to co tam jde asi externě, třeba ta Česká republika.
Myslel jsem, jestli s tím se nedá něco udělat.
Databáze je kódována v UTF8.

21. zář 2014 13:24 #117993
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Jestli máte chvilinku čas, povolím tam volbu lokality nebo do Výchozí země napíšu "Česká republika", aby jste viděl, do mám přesně na mysli

21. zář 2014 13:48 - 21. zář 2014 13:52 #117994
Odpověď od Bong
Moderátor
Zadané parametry modulu yrno2 se zapisují do databáze do tabulky _modules. Zadejte to s diakritikou a koukněte do databáze. Třeba to tam půjde upravit.

Obecně je ale s názvy lokalit u modulů počasí problém. v čechách nikdo podobné služby free předpovědi neposkytuje (data ke zpracování) a většinou je potřeba názvy lokalit a dalšího zadávat bez diakritiky aby to vůbec fungovalo. Také nebývá k dispozici každá lokalita. Proto mají některé moduly i pole pro zadávání zobrazovaného názvu lokality, která nemusí být shodná s tou, ze které se počasí zobrazuje.

Prakticky vše co je pro Joomlu k dispozici používá Yahoo zdroje a pro ČR tam jsou jen města kde je větší letiště. Výjimka je právě YR.no

Na stránky si můžete vložit i české zdroje, jen nefungují jako moduly: www.google.cz/search?q=počasí+na+stránky+zdarma

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. zář 2014 14:18 - 21. zář 2014 14:22 #117997
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
koukl jsem do tabulky a bylo tam "country":"\u010desk\u00e1 republika", Dal jsem "Česká republika", ale zobrazení je stále špatné
To pole a proměnná je správně, když jsem napsal něco jiného, objevilo se to na stránkách.

Nemůže se tam dát nějaká funkce, která to převede do správného kódování?

Powered by Fórum