Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

S češtinou nefunguje ukládání.

17. bře 2014 11:38 #115040
Odpověď od Radek
Uživatel
collation connection utf8_general_ci
collation database utf8_general_ci
collation server utf8_general_ci

Vse utf8, jeste jsem ejdnou zkusil smaznout a nainstalovat, zkusil jsem i základní šablonu, stejný problém, když je zaplá čeština v adminu.
Pokud ponechám angl admin, tak nevypisuje české znaky, ale otazníky ve frontu i v adminu.
Ale myslím, že s databází nebude problém, s jinou instalací joomly funguje.

17. bře 2014 11:50 #115041
Odpověď od Radek
Uživatel
ještě jedna zajímavost, pokud vytvořím menu tak nevypisuje správně češtinu. Pokud je puštěn VM kategorie a bere tedy kategorie z VM tak je čeština v pořádku. Takže si myslím, že je jen problém s češtinou v adminu.

17. bře 2014 12:09 #115042
Odpověď od Bong
Moderátor
Měl byste používat utf8_czech_ci, teprve pak bude vše pracovat správně. Ale to je jen poznámka, ne řešení vašeho problému.

Takže rozumím tomu dobře, že čeština je v překladu v pořádku, řádně se zobrazuje a problém je se zobrazením českých znaků uložených do databáze?

Jedná se o novou instalaci, nebo odněkud přesunutou? Co je to za hosting? Používáte jej běžně?
Zkusil jste vše (kompletně) smazat a provést čistou instalaci?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. bře 2014 12:21 #115043
Odpověď od Radek
Uživatel
Je to testovací web, resp. prostor, kde jsem instaloval desítky jiných VM a bez problémů. Je u českého-hostingu a virtual server.
Asi bude celá instalace včetně šablony se nestandartně chovat, vypadá, že bude jednodušší na ni zapomenout :(

Powered by Fórum