Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

S češtinou nefunguje ukládání.

14. bře 2014 16:59 #114999
Dobrý den,
snad mi někdo poradí s obrovským problémem prosím :)
Po nainstalování poslední nebo i starší češtiny a jejím zapnutí nefunguje korektně tlačítlo Uložit nebo Uložit a zavřít. Po editaci čehokoliv a následnám Ukládání vykopne na přihlášení do adminu.
Pokud ponechám v adminu angl tak funguje vše, tak vypadá na problém s češtinou.

Joomla 2.5.1.9., šablona SJ Cars

Předem děkuji

14. bře 2014 19:04 #115002
Odpověď od Bong
Moderátor
Ten problém je v administraci, nebo v uživatelské části? V té uživatelské části jste zkoušel standardní šablonu?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

14. bře 2014 19:19 #115008
Odpověď od Radek
Uživatel
Problém je jen v administraci a jen u cestiny.
U standartni sablony take, ale jaka je sablona ve frontu pouzita je pravdepodobne ted jedno.
Navic se zmeny ani neukladaji. Jakmile ale prepnu na naglictinu, je vse v poradku.
Nainstalil jsem desitky joomly, ale s takovou chybou jsem se nikdy nesetkal.

14. bře 2014 19:28 - 14. bře 2014 19:30 #115009
Odpověď od Bong
Moderátor
Nenapadá mě jediný důvod proč by měl být problém s češtinou právě v tomto. Vyzkoušeno s J2.5.9 a poslední češtinou, vše funguje.

Nemáte na webu problém s vlastnictvím složek a souborů? Zkusil jste Joomlu aktualizovat (opravit, tedy nainstalovat kompletní instalačku jako kterékoli jiné rozšíření), případně opravit databázi (jak v Joomle tak phpMyAdmin)? Ve Správce jazyků vše řádně nastaveno?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

14. bře 2014 22:41 #115012
Odpověď od Radek
Uživatel
Tak jsem zkusil preinstalit joomlu, ve spravcich jsem i zkusil stahnout cestinu z instalacniho balicku primo v adminu. Porad nic :(
0777 jsem dal na vsechny slozky, nic. zapl ladeni chyb, tam sice byla nejaka chyba v prekladu K2, naisntalil jsem cestinu, ale opet nic.
Na PHP jsem zapl zobrazeni chyb, ale nevyskoci nic. Prekerni situace, obesel bych se samozrejme bez cestiny v adminu, ale vypisuje spatne ceske znaky v polich kde je potreba cestina, např DIČ...

15. bře 2014 01:10 #115015
Odpověď od Cony
Moderátor

Radek_cz napsal: ale vypisuje spatne ceske znaky v polich kde je potreba cestina, např DIČ...

To je trochu zvláštní. I když máte Joomlu v angličtině, české znaky by měly být zobrazeny správně (a třeba i azbuka nebo čínština). Joomla je v UTF-8, zobrazí tedy úplně vše. Není problém spíš v databázi? Máte nastavený správně charset a collation?

Powered by Fórum