Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Oprava šablony

18. srp 2012 21:44 #96420
Oprava šablony od Lord Edmund
Začátečník
Ahoj,
na svém webu jsem použil šablonu, kterou je vidět třeba tady:
www.livedemos.net/j25/?template=ifreedom-fjt

problém je, že ve FF i IE to funguje skvěle, ale v Chrome se mi tlačítka pro fb, tw, tisk atd nevejdou vedle sebe, ale poslední odskakuje pod ostatní. Hledal jsem v definici šablony, kde by se to dalo opravit, ale nemohu to najít. Myslel jsem, že prvek addthis, ve kterém jsou talčítka umístěna má malou šířku, tak ji trochu zvětším. Ale to jsem se mýlil, ani tento prvek, ani žádný jeho nadřízený prvek nemá šířku definovanou.
Proč se to tedy v chrome chová jinak a jak to opravit?

19. srp 2012 08:31 - 19. srp 2012 08:32 #96423
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
- Proč se to tedy v chrome chová jinak a jak to opravit?
- Protože chrome si to interpretuje tak, jak interpretuje. Opravit se to dá tak, že zjistíte, v čem je problém (co si Chrome konkrétně interpretuje (HTML + CSS, případně JS)), a nastavíte CSS či HTML tak, jak uznáte za vhodné. Použijte kontextovou nabídku "Zkontrolovat prvek", a některou on-line příručku HTML+CSS, třeba www.jakpsatweb.cz

Pro konkrétní odpověď, musí být znám konkrétní případ (web).

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

19. srp 2012 21:40 #96433
Odpověď od Lord Edmund
Začátečník
Díky za odpověď. Bohužel mi ale nijak nepomohla, protože hledáním v čem může být problém jsem strávil celé odpoledne. V css i html se celkem orientuju, proto jsem psal, že jsem hledal, co omezuje šířku bloku tlačítek. Ale protože jsem ani v html ani v css nenašel žádnou definici šířky patřičného prvku (nebo nějakého nadřízeného), tak již nevím, kde hledat.
Proto se ptám na radu.
Konkrétně je to vidět přímo na odkazovaném live demu šablony. Už tato stránka se chová jinak IE a FF a jinak v chrome.

19. srp 2012 21:48 - 19. srp 2012 21:50 #96434
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
1. co vam na to rika vyrobce sablony?
2. dejte si nekam do sablony treba:
#bookmark {
width: 120px;
}
Tento styl se generuje, protoze se to musi zobrazovat ok pro neurcity pocet tlacitek.

Jinak ta sablona je rozbita na vice mistech, bude s ni vice prace.

Joomla! pro každého

19. srp 2012 22:00 #96435
Odpověď od Lord Edmund
Začátečník
Díky za radu.

ad 1. výrobce jsem nekontaktoval, protože moje angličtina není na takové úrovni, aby si na to troufl.

2. v css už #bookmark definován je, tak jsem do něj doplnil šířku a funguje to!
Není to sice ideální řešení, ale pro moje potřeby to zatím stačí.

Kde je podle tebe ještě ta šablona rozbitá? Já sice na pár drobností narazil, ale až po nainstalování a týkaly se zobrazování informací o článcích. Ty už jsem si opravil sám. Myslel jsi ještě něco jiného?

19. srp 2012 23:05 - 19. srp 2012 23:07 #96437
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
je tam mnoho detailu
1. pokres aktivni polozky home
2. ie vs osatni: horni prave menu nad search je rozbite
3. chrome: slideshow nema oble rohy
4. kdyz uz kulate rohy, proc pokazde s jinym polomerem (modul, slideshow, search, readmore, facebook, ...)?
...
Nejaky Grid u teto sablony neni vubec dodrzen, vse je tak nejak zarovnano, aby to bylo. Slideshow je uzsi nez zbytek webu, dira mezi clanky Begginers, Upgraders a Professionals je pokazde jina, mezi moduly vpravo je take jina, ...
atd.
Proste podle me neni kvalitni, o nejake on-page optimalizaci nemuze byt rec, kdyz nema ani rozumnou strukturu nadpisu. Demo je nevalidni.
Vse na webu si hraje na kulate rohy, spodni strany modulu maji az na vyjimku (taby vpravo) spodni okraj nezakulaceny (divne).

Vyladit sablonu, aby byla pekna a stejna ve vsech prohlizecich, pro ktere se bezne web ladi, da jeste zabrat.
Ja ladim pro IE7+, FF, Chrome, Operu, Safari (vyjmecne i pro IE6, kde to nekdy je potreba - bohuzel).

Joomla! pro každého

Powered by Fórum