Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Použitie tej istej šablóny dvakrát so zmenami

05. kvě 2012 12:31 #93284
Zdravím... mám takú otázku.

Mám jednu dobrú šablonu, a rad by som ju použil viackrát ale so zmenami (ine pozadie a pod.)

ale neviem ako.

Skúšal som to, že som si cez ftp nakopiroval šablonu dvakrat (len som ju premenoval), optom cez extensions manager dal preskúmať a nainštalovalo mi ju.. ale len medzi šablony a nie medzi štýly... a tak ju neviem nastaviť, že kde ju chcem použiť... Dá sa nejak spárovať štýl a šablona ? alebo ako sa da použiť šablona viackrat, že si upravim jej css a potom si v štýloch vyklikam kde chcem aby bola zobrazena ? alebo ine riešenie...

Dakujem moc

24. čvn 2012 22:10 - 24. čvn 2012 22:12 #95054
Odpověď od Jana Beránková
Uživatel
Mám úplně stejný problém. Chci pro jednu šablonu používat více stylů. Najde se nějaký Joomla Master, který nám pomůže?
Konkréntě se mi jedná o šablonu Darland zde , ale protože chci mít slideshow pouze na vybraných stránkách, potřebuju právě dva styly. V administraci jsem si v Template manager – Styles vytvořila její duplikát, ale tím končím.
Jak navázat na rozdílní styly šablony jiné ccs?
Protože slideshow není vládána pomocí pluginu, ale je přímo součásti index.php, je možné přiřadit různým stylů i různé index.php?
Pokud se najde někdo, kdo poradí, prosím blbuvzdorně. Jsem úplný začátečník.
Díky, Jana

24. čvn 2012 22:21 - 24. čvn 2012 22:23 #95056
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

v joomla lze kopírovat šablony v administraci, které si upravíte a nastavíte pro konkrétní nabídku. Jak kopírovat šablonu viz: www.website21.cz/co-je-noveho-v-joomla-2-5-5

Přes ftp klienta si poté můžete ověřit ve složce /template zda uvidíte nově překopírovanou šablonu, kterou lze upravit dle libosti.

Poté lze pro jednotlivé položky v nabídce již vybírat různé varianty šablony, které mohou mít rozdílné úpravy.

24. čvn 2012 22:39 - 24. čvn 2012 22:41 #95058
Odpověď od Jana Beránková
Uživatel
Přesně takto jsem postupovala a ve složce /template žádná nová šablona není??? Proto jsem taky psala ten dotaz. Pro jistou můj přesný postup:
Extentions - Template Manager:Styles - otevřu požadovanou šablonu a dam Save as Copy.
Pracuji na localhostu, ale to by neměl být žádná rozdíl, ne?

24. čvn 2012 22:44 - 24. čvn 2012 22:51 #95059
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

musíte jít do Rozšíření - Správce šablon a tam máte Varianty šablon a Šablony klinete na šablony nebo konkrétně vložte /administrator/index.php?option=com_templates&view=templates

a zde poté otevřete svoji šablonu a v pravém rohu zadáte název kopie a potom uložite. Pak by jste měla mít v /template složku s kopií šablony.

Konkrétně viz: příloha
Přílohy:

24. čvn 2012 23:20 #95070
Odpověď od Jana Beránková
Uživatel
Ať hledám kde to jde (samozřejmě primárně několikrát zkouším vámi popsanou cestu), tak když jdu do šablony a jsem v Obrazovce "Template Manager: Customise Template" zadavací pole "New Template Name" u žádné šablony nenám. Ani i Beez 2.0, ani u jiných.
Viz příloha.


Přílohy:

Powered by Fórum