Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Po instalaci pluginu HTTP Error 500

16. úno 2022 21:33 #145873
Po instalaci pluginu HTTP Error 500 od MrsBlackova
Uživatel
Ahoj všichni,

dlouho jsem Váhala, zda-li sem napsat, protože si tu nejspíš udělám z ostudy kabát, ale prostě jsem už zoufalá. Totiž známý mě požádal o správu webu, do teď jsem mu přes administraci dělala jenom jednoduché úkony, jako byla změna provozní doby, vzhled stránek, bannery atd. No ale chtěla jsem taky trochu zafrajeřit, že jsem mu vyřešila implementaci cookies. Jakmile jsem nainstalovala plugin, tak se nejen že nemohu dostat do administrace, ale ani se nezobrazí jeho webovka. Ukazovalo mi to chybu HTTP Error 500, pak jsem tedy v configuration.php změnila hodnotu public $error_reporting = 'default'; na 'maximum' a nyní se zobrazuje tedy důvod chyby (viz přiložený obrázek). Jenomže otevřela jsem si zmíněný mysqli.php a nemůžu se dovtípit co to po mě vlastně chce. Jsem v tomhle opravdu amatér, který je ale ochotný se to krůček po krůčku učit i za cenu těchto chyb.

Budu moc ráda za jakoukoliv pomoc, pokud někdo bude tak ochotný a nebude mě pranýřovat.

16. úno 2022 21:53 - 16. úno 2022 21:55 #145874
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
pokud používáte zde řešený n3tcookieconsent
Co prubnout přes ftp přejmenovat v /web/media/plg_n3tcookieconsent na neco jiného
Pokud stránka naběhne ok a zkontrolujte jestli máte vhodnou verzi php

nevím jak to dělají ostatní ale obrázek nemám šanci přečíst

16. úno 2022 22:24 - 17. úno 2022 01:38 #145875
Odpověď od MrsBlackova
Uživatel

zpetr napsal: pokud používáte zde řešený n3tcookieconsent
Co prubnout přes ftp přejmenovat v /web/media/plg_n3tcookieconsent na neco jiného
Pokud stránka naběhne ok a zkontrolujte jestli máte vhodnou verzi php

nevím jak to dělají ostatní ale obrázek nemám šanci přečíst


Moc se omlouvám, asi došlo ke komprimaci obrázku. Tady je přepis:

Code:
Warning: mysqli_fetch_assoc() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/www/klicovecentrumcb.cz/subdomains/www/klice/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 935

Zkoušela jsem plugin CookieHint, možná to byla chyba.

16. úno 2022 23:20 #145876
Odpověď od tomahy
Uživatel
Připojte se na FTP a daný plugin zkuste přejmenovat.
Máte zálohu webu na hostingu? např. z předchozího dne?
Pokud máte PHP 7.3. a joomlu 3.9+ tak doporučuji nainstalovat zde řešený a vyvíjený plg_n3tcookieconsent
Poděkovali: MrsBlackova

17. úno 2022 01:37 #145877
Odpověď od Bong
Moderátor
Ty stránky běží na Joomla! 3.6.5 (Prosinec 2016) a hostují na banan.cz. Při téhle problematické kombinaci bych doporučoval jen aktualizovat informace a nepouštět se do žádných instalací nebo aktualizací systému. A když, tak s aktuální zálohou stránek. V tomhle případě se může zapotit kdokoli.

Plugin CookieHint and Consent by po instalaci neměl být aktivní. Jestli se opravdu chyba objevila hned po instalaci, nemusí být příčina problému zrovna ten plugin.

Zkuste následující:

- Přes FTP managera přejmenujte složku plugins/system/cookiehint/ (třeba na plugins/system/smazatcookiehint/).
- Přihlaste se do administrace Joomla a v Rozšíření: Správa vyhledejte CookieHint and Consent a odinstalujte.
- Následně přes FTP smaže složku smazatcookiehint.

Jestli to nepomůže, lze obnovit stránky ze zálohy jestli ji máte. Pokud ne, tak se ozvěte, můžeme řešit dál, nebo vám tady někdo stránku rovnou opraví.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: MrsBlackova

17. úno 2022 17:32 #145878
Odpověď od MrsBlackova
Uživatel

Bong napsal: Ty stránky běží na Joomla! 3.6.5 (Prosinec 2016) a hostují na banan.cz. Při téhle problematické kombinaci bych doporučoval jen aktualizovat informace a nepouštět se do žádných instalací nebo aktualizací systému. A když, tak s aktuální zálohou stránek. V tomhle případě se může zapotit kdokoli.

Plugin CookieHint and Consent by po instalaci neměl být aktivní. Jestli se opravdu chyba objevila hned po instalaci, nemusí být příčina problému zrovna ten plugin.

Zkuste následující:

- Přes FTP managera přejmenujte složku plugins/system/cookiehint/ (třeba na plugins/system/smazatcookiehint/).
- Přihlaste se do administrace Joomla a v Rozšíření: Správa vyhledejte CookieHint and Consent a odinstalujte.
- Následně přes FTP smaže složku smazatcookiehint.

Jestli to nepomůže, lze obnovit stránky ze zálohy jestli ji máte. Pokud ne, tak se ozvěte, můžeme řešit dál, nebo vám tady někdo stránku rovnou opraví.


Moc děkuji postup pomohl. Poslední krok, tedy smazání složky mi nejde, vyhazuje to chyby u několika souborů, že jsou používané nebo že je nelze odstranit. To je ale pro mě teď ten nejmenší problém, jsem moc ráda, že stránky opět fungují.
Jinak přesně kvůli té kombinaci banan hosting + Joomla jsem na stránkách nikdy nedělala nic velkého, ale pluginy už jsem dříve instalovala i jiné a nikdy nedošlo k takovému kiksu. Proto jsem z toho byla vyplašená.

Ještě jednou moc moc díky

Powered by Fórum