Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Image compress pro J!2.5 – jak na to?

20. dub 2021 18:07 #144226
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Dík, bohužel to nevyzkouším, jelikož IrfanView neexistuje pro moji platformu.

Bong napsal: Dávky pracují se soubory včetně podsložek (pokud je povoleno), k jediným změnám, ke kterým dojde jsou ty, které povolíte....
tedy alespoň co znám o IrfanView.


--- -- -

20. dub 2021 18:10 #144227
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
U mě se jedná asi o 80 tisíc souborů, teď zabírají cca 9 GB, myslím, že by trošku zmáčknout měly jít. Zkusím tedy pohledat nějakou alternativu k IrfanView.

Cony napsal:

MaK. napsal: ... jen si nejsem jist, zda by nedošlo k nějaké změně souborů (kromě velikosti) a taky – jestli by se to zvládlo zrealizovat dávkově komplet, tedy zase správně poskládat s cestou zpět – adresář/podadresář/poadresář/soubor.jpg

Je to o nastavení, ale oba ty programy to umí bez změn v názvech i v podadresářích.
XnView mi přijde uživatelsky příjemnější, při puštění konverze na hodně souborech (tím myslím desetitisíce) mu ale docházel dech.
IrfanView má možnost spustit konverzi z příkazové řádky a je pak rychlejší - chce si to ale odzkoušet, že jsou parametry ok.

Rudolf napsal: U nás mají na eshopech klienti velikosti kolem 50-80 GB

Taky se mně jeden zákazník ptal, jaktože se mu nedělají náhledy obrázků, když tam nahrál ty obrázky ve formátu Photoshop (1 soubor cca 30-50MB) :)


--- -- -

20. dub 2021 18:30 #144228
Odpověď od Cony
Moderátor
XnView / XnConvert je multiplatformní (Windows / Mac / Linux)
Poděkovali: MaK.

25. dub 2021 14:59 #144250
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky všem za tipy, něco jsem otestoval a nakonec zvolil aplikaci ImageOptim – imageoptim.iluoxiao.com (nějaká čína), je úplně jednoduchá, dá se použít za feečko cca 39 Kč na měsíc nebo cca za 379 Kč doživotně. 9 GB fotek rozházených různě v adresářích zmáčkla na asi 2 GB a je to v pohodě koukatelné. Funguje on-line, kdy se fotky odesílají kamsi a tam je algoritmus zmenší, anebo i off-line (to jsem zvolil já), kdy se to děje na počítači. Nevím, zda existuje i verze pro Windows.

--- -- -

25. dub 2021 17:42 - 25. dub 2021 17:45 #144251
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Zvláštní, já ji mám na macu zadarmo,
super :woohoo:

P.S.
Tak kecám, pro verzi pro je třeba zaplatit

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

25. dub 2021 20:22 #144253
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Narazil jsem ještě na jmenovce a je to asi OpenSource imageoptim.com/mac Nevím, jestli mají obě aplikace něco společného nebo je to úplně odlišný projekt.

--- -- -

Powered by Fórum