Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Důležité Zobrazení jména uživatele

28. úno 2018 09:33 - 28. úno 2018 09:37 #134474
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den, děkuji za pomoc.

soubory ini jsou v UTF8, znovu jsem překontroloval překlepy a nic jsem nenašel. Ladění chyb jsem zapnul a výpis jména vypadá takto ??TPL_MOJESABLONA_WELCOME??
To asi značí, že TPL_MOJESABLONA_WELCOME je neznámá.

Ještě jsem zjistil, že jsem ve ve složkách neměl index.html, který vytváří automaticky joomla, tak jsem je doplnil. Nevím zda to má s problematikou souvislost ale na výsledku se to nijak neprojevilo.

Děkuji Milan

28. úno 2018 09:50 #134476
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Omlouvám se, dole na konci stránky jsem našel toto

JROOT/language/cs-CZ/cs-CZ.lib_joomla.ini : error(s) in line(s) 226

Děkuji, Milan

28. úno 2018 11:26 #134479
Odpověď od Bong
Moderátor
OT. Ta chyba v joomla.ini s tim nesouvisi.

Ale neni treba zrovna pro tuhle hlasku vytvaret vlastni preklad. Presne toto jiz obsahuje preklad Joomly, takze kdyz zadate retezec z prekladu Joomly, bude fungovat a take se nemusite starat o jazykove mutace.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

28. úno 2018 11:28 #134480
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Děkuji za odpověď, teď tomu tedy vůbec nerozumím.

Můžete to prosím nšjak upřesnit.?

28. úno 2018 16:01 #134485
Odpověď od Cony
Moderátor
- otazníky znamenají, že řetězec nebyl v jazykových souborech nalezen.
- chyba v joomla.ini s tím opravdu nesouvisí
- v ladění jazyku je i výpis toho, co za jazykové soubory se nahrává, popř. co se nepodařilo, tam bych začal
- hloupý dotaz, testujete v šabloně "moje_sablona"? Tedy v té, do které ten jazykový soubor nahráváte? A je Váš jazyk opravdu en-GB?

Jak píše Bong, stejný text je již v Joomle definován, je to konstanta COM_USERS_PROFILE_WELCOME, ale je v jazykovém souboru pro komponentu uživatelé, bude tedy sama od sebe fungovat jen v této komponentě. Aby fungoval i ve Vašem kódu, pokud tam tento jazykový soubor není nahrán, musíte jej explicitně nahrát .

Další možností je si text jednoduše doplnit do custom překladů, buď přes FTP do souboru /language/overrides/cs-CZ.override.ini (resp. /language/overrides/en-GB.override.ini), nebo přímo v administraci v menu Rozšíření - Správce jazyků - Přepsání.

01. bře 2018 08:06 #134489
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den,

zvolil jsem poslední variantu, vytvoření souboru ini do language/overrides/ přes FTP

Funguje, vyřešeno, moc děkuji.

Milan

Powered by Fórum