Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fork Joomly

13. bře 2007 18:38 #17225
Fork Joomly od Filip Bartmann
Začátečník
Protože už jsem na Joomle provedl nějaké změny, tak mě napadlo, že bych mohl tyto změny dopracovat a vytvořit její fork, kdyby byl zájem. V současné době se jedná o tyto úpravy Joomly:
  • nastavení v globální konfiguraci, aby uživatel mohl mít jakákoli oprávnění z veřejné části;
  • řazení článků podle data publikace a přidání data publikace do seznamu článků(včetně možnosti zobrazení data publikace u článků ve veřejné části);
  • nové administrační moduly:nepublikované a čekající(na publikaci);
  • integrovaný Safe Mode Patch včetně možnosti nastavení ftp v globální konfiguraci;
  • upravený modul Advanced_Syndicate pro zobrazování RSS z více kategorií;
  • nastavitelný počet položek v administrační části menu Components(původní počet totiž pochází z doby rozlišení 800x600 a stránka More Components je velmi nepřehledná)
  • rozšíření délky výpisů na 100 položek
  • další úpravy, které mě ještě napadnou
V diskusi pod tímto příspěvkem se prosím vyjádřete, jestli by o něco takového byl zájem.

Máte problémy s Joomlou!?: skype: filbar

14. bře 2007 18:11 #17282
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Ano, úpravy jsou zajímavé, určitě vítám. Osobně bych do toho však nešel, protože bych nebyl schopen poskytovat podporu. Po příchodu nové verze Joomly! se bude muset udělat patřičná úprava i v nové verzi a bude se to stále nabalovat. Není to prostě jen v tom, že to udělám jen dnes a v budoucnu už to neudělám.

Už třeba jen ten SafeMode patch. Pokusil bych se to řešit jako samostatné věci, které by šly do Joomly! přihrát zvlášť, i když u některých věcí to prostě tak jednoduše nejde.

Možná by stálo za to udělat podrobnou dokumentaci a úpravy v ní popsat.

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

14. bře 2007 18:55 #17283
Odpověď od Filip Bartmann
Začátečník
SafeMode Patch už přece s novou Joomlou 1.5 nebude třeba(ftp vrtva bude standartní součástí Joomly) a teď by to mohlo někomu i pomoct, kdyby byl SafeMode Patch zapracovaný do Joomly, tak aby stačilo jej nastavit v Globální konfiguraci.
A ostatní změny, které jsem zmiňoval stejně potřebuji na svém webu, takže je tak jako tak budu přenášet do Joomly 1.5.
Tento balík by byl určen spíše začátečníkům, kterým by se změny hodily a pro pokročilejší plánují nějaké články o provedení těchto změn v Joomle.
;) V dalším článku již chystám popsání úprav globální konfigurace, jako je přidání radio voliče, rozbalovacího seznamu, textového políčka atd. do globální konfigurace.;)

Máte problémy s Joomlou!?: skype: filbar

Powered by Fórum