Přihlásit se
Pokud se vám zdá, že se Joomla! chová nějak "divně", zbystřete. Zkontrolujte si používanou verzi PHP. Pokud zjistíte, že vy nebo váš hostingový partner používáte verzi 4.4.2, může to být problém způsoený právě touto verzí PHP. Více informací je uvnitř článku.

Právě dnes se totiž na joomla.org objevila zpráva (originál), která popisuje problémy s touto verzí PHP. Chyba postihuje jakékoliv PHP aplikace používající funkci fopen. Na Joomlu! to má následující dopad :

Pro větev Joomla 1.0.x

  • Jakékoliv aplikace třetích stran používající funkce fopen, fclose, fread, file_get_contents ve spojitosti se vzdálenými soubory nebudou fungovat
  • Nebudou fungovat Novinky (newsfeeds)

Pro větev Joomla 1.5

  • Nebudou fungovat Novinky (newsfeeds)
  • Nebude fungovat celá nová FTP vrstva obcházející Safe Mode = ON
  • Nebude fungovat stahování nápovědy

Vidíte, že problémy jsou tocelkem zásadnějšího charakteru. Oprava chyby momentálně není dostupná a závisí na vývojářích PHP. Řešením je přejít zpět k PHP 4.4.1 nebo počkat na verzi 4.4.3. Pokud vím, tak postižené funcke jsou celkem běžně používány, můžete se tak dostat do problémů s téměř jakoukoliv PHP aplikací.

Při instalaci byste tak měli věnovat zvýšenou pozornost verzi PHP, kterou používáte a dle toho se zařídit (přeinstalovat ji nebo se pokusit přesvědčit hostingového partnera, aby tuto verzi nepoužíval). Podrobnější informace najdete v originálním článku.