Přihlásit se
Když člověk dělá něco opakovaně, přemýšlí jak si práci zjednodušit. Instalace Joomly je toho zářným příkladem. Zvlášť komplikovanější operace, jako implementace více jazyků, shopu, diskuze a podobně pro zjednodušení přímo vybízí. No a tak vznikají balíčky...

Minulý týden zde na našem webu proběhla zpráva o uvolnění speciálního balíčku Mamba 4.5.2.3 Martina Petráska, který obsahuje výběr nejčastěji používaných komponent a modulů. Vše je lokalizováno do češtiny, stačí nainstalovat na vhodný webhosting a už se může vybírat šablona a plnit web texty.
Martinův balíček se jmenuje: Mambo MCZ-rc2 -a stahovat ho můžete zde. Homepage autora je pak www.petrasek.info

Další zajímavý balíček je Joomla! eCommerce Edition.
Tento balíček obsahuje Joomla! (aktuálně 1.0.7) a shop Virtuemart včetně potřebných bootů a modulů. Opět stačí nainstalovat, doplnit naši češtinu a nastavit. Čeština je v shopu již obsažena, případně ji lze přidat z Language Packu.
Homepage je www.virtuemart.com a balíček lze stáhnout zde.

Poslední balíček, který bych Vám dnes rád představil je Joomla_Multilanguage_Pack.
Tento balíček by měl pomoci všem, kteří potřebují mít web s podporou více jazyků. Opět obsahuje vše potřebné (v obsáhlém výčtu jazyků je i čeština) pro spuštění funkčního webu.
Osobně jsem odmazal hned po instalaci nepotřebné jazyky a přiloženou češtinu nahradil češtinou z joomlaportal.cz. Pak bylo ještě třeba upravit nastavení mambelfish (odmazat nepoužívané jazyky) a bylo hotovo.
Stáhnout Joomla_Multilanguage_Pack je složitější. Je třeba se zaregistrovat na www.joomlaya.com (což už jistě většina z nás učinila) a pak stahovat zde.

Všem, kteří si dali nemalou práci s přípravou takovýchto balíčků patří neskonalý dík, protože je třeba balík nejen vytvořit a odladit, ale ještě průběžně aktualizovat a opravovat nově nalezené chyby, ale výsledek stojí za to.

HonzaG


Že mají balíčky smysl, dává za pravdu i www.mambohosting.cz, kde v rámci hostingu získáte předinstalované Mambo s češtinou, editorem a několika dalšími šikovnými utilitami ...