Přihlásit se
Kdo četl plány na nové verze Mamba asi nebude překvapen, že nová verze 4.5.2 je tu. Tento článek jen v krátkosti a rychlosti řekne, co je ve 4.5.2 nového.
Formou bodů vypíchnu nejdůležitější informace :
  • nová verze je plně kompatibilní s verzí 4.5.1, tzn. komponenty, šablony a vše otatní by mělo normálně fugovat
  • upgrade je možný z verze 4.5.1, 4.5.1a a 4.5.1b (to je poslední verze obsahující patch odstraňující problém s dírou). Důležité upozornění je v tom, že nelze provést přímý upgrade z verze 4.5 na 4.5.2, musí tam následovat mezi krok v podobě upgrade na 4.5.1!
  • upgrade je celkem jednoduchý, stačí zazálohovat starou verzi Mamba, přehrát ji verzí 4.5.2 (prostým nakopírováním do struktury adresářů) a pak spuštěním příslušného SQL skriptu, který upraví databázi. Tento postup konzultujte s příručkou k verzi 4.5.2
  • změny jsou jen velmi malé, např. byl změněn systém nápovědy, je zde nová šablona (Solar Flare II), máme novou komponentu Vcard v kontaktech a  byl například změněn WYSIWYG editor TinyMCE

Je to opravdu jen rychlý přehled, do podrobného zkoumání se vrhneme později, včetně aplikování češtiny apod. Tento článeček má jen informační charakter abyste věděli, že se něco děje.
{moscomment}