Přihlásit se

Vážení přátelé rádi bychom Vás upozornili a zároveň se omluvili za výpadky, které dnes od 12:00 budou joomlaportál provázet. Od poledne bude totiž probíhat upgrade na Joomlu 2.0!

Jak jste si jistě všimli, programátoři se odmlčeli a soustředili se jen na práci. Díky sponzorským darům od firem Goole, Microsoft, NASA a Evropské unie došlo v tichosti k nákupům klíčových patentů a firem a do našeho oblíbeného systému bylo přidáno několik zásadních nových funkcí, které mají za důsledek, že nová verze nenese označení 1.6, ale 2.0. Jaké to jsou?

  • integrace diskuzního fóra, komentářů a komunitních funkcí
  • integrace API pro fotogalerie, videogalerie a a další multimediální obsah
  • do verze 2.0.1 se počítá ještě s integrací nové verze virtuemart 1.2 a systém se tak stane nejmocnejsim nástrojem pro zprávu obsahu na internetu
  • a hlavně podpora aktualizací za běhu systému, což právě dnes zkoušíme

Náš portál byl vybrán jako první z komunitních webů, kde bude předveden takový upgrade na ostro. Vedle současně běžícího systému vznikne aktualizovaný a databáze se budou synchronizovat v pravidelných intervalech, až se původní web odpojí a zůstane jen ten nový.

Následné aktualizace Joomly, stejně jako přidávání rozšíření bude nově probíhat jako u linuxových distribucí. Tedy připojíte se s repositáři, vyberete co chcete nainstalovat a Joomla sama stáhne, rozbalí a nainstaluje balíček (včetně lokalizace, která se bude tvořit za pomoci globálních slovníků).

Dotace a podpora od výše zmíněných firem a institucí byly poskytuty proto, aby byly možnosti nasazení CMS Joomla co nejširší a díky nově uváděným funkcím byla právě dnes schválena Joomla! jako hlavní systému pro tvobu webů evropského parlamentu a výnosem Evropské rady 01/04/2010 je doporučováno použití Joomly pro weby státní správy členů evropské unie. Uvidíme, zda se tímto doporučením bude řídit i naše vláda ...

Držte nám palce

HonzaG