Přihlásit se

Dnes byla vydána nová verze Joomla 4.1.3 a 3.10.9. Nová verze Joomla 4 opravuje několik menších chyb a přináší řadu vylepšení. Měli bychom pro nové webové stránky stále používat Joomla 3?

Joomla! 3 se pomalu blíží k ukončení podpory, zbývá méně než půl roku. Poté budou do 23 srpna 2023 vycházet pouze opravy zabezpečení.

Joomla! 4 je k dispozici již téměř rok a nabízí mnoho skvělých funkcí, podporuje nejnovější produkční verzi PHP a především přináší zvýšení bezpečnosti a výkonu webových stránek. Důrazně se doporučuje pro nové projekty používat Joomla! 4.

 

Migrace Joomla 3 na Joomla 4

Prvním krokem bude aktualizace vašeho webu na nejnovější verzi Joomla 3.10. Kontrola aktualizace vám prozradí, která rozšíření jsou kompatibilní s Joomla 4.

Joomla 3.10.x je určena k přechodu na nový systém Joomla 4. Novinkou verze Joomla 3.10.x je vynikající funkce komponenty Joomla! Update, která vám pomůže s procesem migrace. Jakmile je váš web aktualizován na verzi 3.10, kontrola před aktualizací vám umožní zkontrolovat kompatibilitu PHP, SQL i používaných rozšíření.

Doporučuje se nejprve otestovat migraci na kopii vašeho produkčního webu.

Možná vás také zajímá, zda musíte migrovat hned. V ideálním případě byste měli začít plánovat migraci již nyní, abyste mohli migrovat, jakmile bude vaše šablona a rozšíření kompatibilní s Joomla 4. Využijte příprav k migraci jako příležitosti k odstranění nevyužitých a zastaralých rozšíření. S jádrem nové Joomla 4 lze bezpečně a efektivně udělat mnohem více, než v přechozí verzi Joomla 3. Některá rozšíření tak nemusíte vůbec potřebovat.

Používáte základní Joomla 3 šablonu Protostar? Šablona je založena na staré verzi Bootstrap 2 a jQuery 1.x a není kompatibilní s Joomla 4. Šablona Protostar po migraci zmizí a bude nahrazena šablonou Cassiopeia. Je třeba počítat s tím, že v Joomla 4 budete používat šablonu Cassiopeia nebo jinou šablonu.

Než se rozhodnete pro migraci, promyslete také, zda chcete zachovat stávající vzhled svých webových stránek. Pokud chcete změnu, je čas se pro ni rozhodnout. Asi největším důvodem, proč budete chtít změnit šablonu, je využití nejnovějších technologií, které se současné šablony jako Cassiopeia nabízí.

Objevte Joomla! 4

Optimalizována pro SEO

S Joomla! 4 se rychle dostanete na přední místa ve vyhledávačích. Postará se o SEO, takže se můžete soustředit na zviditelnění svého skvělého obsahu. Ihned po instalaci dosahuje Joomla! 4 úžasných výsledků. Joomla! 4 je bleskově rychlá. K dispozici máte více než 6 500 ověřených rozšíření a kvalitních šablon, z nichž mnohé jsou ke stažení zdarma. Dokumentace, video školení a unikátní podpora. Více jak 18 000 registrovaných uživatelů zde na Joomlaportal.cz.

Tisíce možností. Jeden CMS systém.

S Joomla můžete vytvářet mnoho typů webových stránek. Komunitní weby, e-shopy, e-learningové weby, katalogy, fotogalerie a mnohem více. Joomla se dokáže přizpůsobit struktuře nebo účelu webu, který máte na mysli. Joomla má rozsáhlou řadu funkcí, které vám pomohou dosáhnout úžasných výsledků.

Vícejazyčný obsah a rychlá migrace

Chcete systém, který snadno poroste s vaším podnikáním? S Joomla 4 máte k dispozici CMS, který je vícejazyčný ihned po instalaci. Nepotřebujete žádná další rozšíření a náklady na přidání dalších jazykových verzí. Komunikujte se světem pomocí Joomla! 4.

10 DOBRÝCH důvodů, proč si pro své webové stránky vybrat Joomla 4 a ne WordPress

Nainstalujte Joomla 4 a vyzkoušejte nové funkce

Stáhnout Joomla! 4