Přihlásit se

Každý člověk, který se rozhoduje, že by mohl chtít Joomlu! využívat, se dříve či později dostane k otázce, kde může vidět Joomlu! v akci. Samozřejmě, že se může podívat na demoverzi, ale to asi není úplně to pravé, co by chtěl vidět. Pro tento účel najdete na domovské stránce speciální sekci. Pro lenochy provedu výcuc.

Pochopitelně, že těch stránek, na kterých Joomla běží, je hodně (odhaduje se něco kolem 3% všech existujících) a ne všichni se Joomlou! chlubí. Je to však hlavně ze strategických důvodů, protože případní útočníci pak mohou jít najisto. Ať už jste tedy útočníkem nebo jen zvědavým začátečníkem, vězte, že Joomla! je používána na malých osobních stránkách, tak i na velkých a rozsáhlých projektech.

Státní instituce a neziskové organizace

Svobodný software je na této úrovni používán celkem běžně ať už z důvodu nákladových (třeba v Řecku, Mexiku), zákonných (některé jihoamerické státy) nebo bezpečnostních (svobodný software ma volně dostupný zdrojový kód, nelze v něm schovat nějaké "kličky") či jen z čirého rozumu.

Letmým pohledem do seznamu tedy najdeme třeba stránky patřící OSN - Evropské regionální informační centrum, Informační centrum OSN v Panamě nebo Informační centrum OSN v Káhiře (pozor, je to arabsky a psáno zprava doleva, i to Joomla! zvládne).

Z dalších organizací je dobré zmínit i Evropskou unii, konkrétně Evropský informační systém o požárech lesů nebo Evropskou agenturu pro bezpečnost na moři.

Joomlu! používá i Světová zdravotnická organizace, lépe řečeno její Pan americká organizace a také africké centrum.

Pojďme k vládám. Jak je na tom Řecko asi víte. Nicméně v Řecku najdete Joomlu nasazenou ve 14 projektech spojených s vládou. Asi největší je Ministerstvo vzdělávání. Na tomto odkaze pak najdete všech 14 zmiňovaných projektů.

Tyto a další informace najdete na speciální stránce, věnované nasazení Joomly! na vládních webech. Žebříčky a statistky přehledně najdete ještě o úroveň výše.

Zajímavé projekty

Fanoušky dobrého fotbalu by třeba mohlo zajímat, že španělský fotbalový tým Villareal CF, používá Joomlu! pro správu svých stránek. Podrobnosti jsou zde.

Pokud pojedete do Paříže a budete zkoumat, kolik vás vyjde vstupné na slavnou Eiffelovu věž, informace se k vám dostane také díky Joomle.

Hudební fanoušky a fanoušky Joomly! může těšit, že projekt Gorillaz si také vybral Joomlu. Navíc byly stránky navrženy na ocenění Stránky roku.

Firmy

Největší skupinou jsou firmy, které Joomlu používají. Nemá smysl to moc komentovat, uvedu jen výčet jmen s odkazy :

Barnes & Noble

Maersk

Orange

General Electric

Ikea

Pizza Hut

Závěr

Když se podíváte na výčet několika projektů zjistíte, že Joomlu! lze provozovat vlastně všude a vždy v originálním vzhledu. Jen spiklenecky se zeptám - myslíte si, že kdyby na to Joomla! neměla, volili by si ji zodpovědní manažeři projektů za svůj pracovní nástroj?

Sváťa