Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Gallery Migrace Joomla 4

01. pro 2023 09:46 #148919
Phoca Gallery Migrace Joomla 4 od Tomáš Vyhnálek
Uživatel
Ahoj přátelé,
konečně jsem se rozhoupal k migraci webu na verzi Joomla 4. Všechno proběhlo relativně bez problémů, ale potýkám se s nastavení vzhledu Phoca Gallery. Na původní verzi jsem měl nastavený vzhled kategorií  www.svojsickypodzim.countrycolaps.cz/fotogalerie  . Bohužel na migrovaném webu se mi nedaří docílit stejného nastavení. V nastavení Zobrazení kategorií mi chybí Možnosti zobrazení kategorií - nastavení Legacy. Dále se mi nenačítají miniatury místo složky Možnosti zobrazení seznamu kategorií Velikost Obrázku - Obrázky střední.  www.demo.countrycolaps.cz/fotogalerie .
Předem děkuji za případné nápady a rady

WebTOM - Webdesign & tvorba webu: www.web.tom-vyhnalek.cz

01. pro 2023 19:49 #148921
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

1) legacy, jak název napovídá, byl odstraněn, takže jediná možnost nyní je, udělat si přepis výstupu v categories view

2) obrázek místo složky: jak na novým tak na starým webu vidím, že např. 2017 je jako složka a ne obrázek, u některých vidím standardně obrázek. Který složky jsou ty problematický?
 

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

04. pro 2023 10:33 #148922
Odpověď od Tomáš Vyhnálek
Uživatel
Na starém webu to byly jen složky 2016 a 2017. Na novém webu to jsou všechny složky s nově vygenerovanými náhledy.
Děkuji za odpověď.

WebTOM - Webdesign & tvorba webu: www.web.tom-vyhnalek.cz

05. pro 2023 20:59 #148923
Odpověď od Bong
Moderátor
Možná by pomohlo úplně jednoduše: nastavit fotogalerii a nechat vygenerovat VŠECHNY náhledy znova.

A přimlouval bych se o opuštění myšlenky "aby to vypadalo stejně". Při tak zásadním upgrade je vhodné použít i novou šablonu a tedy i vzhled fotogalerie jí přizpůsobit. 

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. pro 2023 11:07 #148925
Odpověď od Tomáš Vyhnálek
Uživatel
Ano, děkuji. Touto cestou se chci vydat. Problém je v tom, že když dám nově vygenerovat náhledy, přestanou se mi náhledy zobrazovat v zobrazení kategorií. 

WebTOM - Webdesign & tvorba webu: www.web.tom-vyhnalek.cz

06. pro 2023 12:20 #148927
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, zkus "přenastavit" nastavení (projet hodnoty v nastavení a znovu uložit). Těžko říct, ale pokud to byl nějakej upgrade, teoreticky v nastavení zůstala nějaká hodnota, která už není platná a pořád je používaná místo hodnoty stávající.

Zaměř se na tyto dva parametry (categories view):



Tedy velikost náhledu v categories view a řazení určující fotku zobrazující se místo složky (zkus různé kombinace těch parametrů)

Kromě toho lze samozřejmě i u kategorie samotné vybrat zastupující obrázek.

 

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum