Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Virtuemart

21. lis 2022 20:07 #147328
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Vyvolávání hysterie, že se musí přejít na J4, jen podporuje přesně tyhle názory:

jakmile skončí podpora J3, co bude VM dělat


Já myslím že dále budu provozovat J3/VM3 (pořád jede a vydělává), dokud programátoři nevyladí VM4 pro J4.
No a přispěju i já, protože budeme celý rok testovat nový eshop pro J4 a VM4

Kdo si nepamatuje:
Smysluplná verze J3 byla až J3.2 a nakonec zásadní 3.5.1
Smysluplná verze VM3 byla až 3.2 a nakonec 3.4

Nikomu není bráněno použít jiné ecommerce než VM. Kdo přesně zná, co potřebuje, tak zvolí Phoca Cart.
Kdo zná, tak ví že Phoca cart nemůže použít.

Přiznám se, že mě nic do J4 a VM4 netlačí. Až budu mít všechny aplikace, které používáme převedeny na J4, tak pak ano, pak to dává smysl. Změnu J3 na J4 konečný zákazník v podstatě nepozná, protože všechny věci co nabízí J4, máme i pro J3 (z pohledu koncového zákazníka).
A z pohledu admina pár věcí rád oželím :)

A pro křiklouny - my provozujeme ještě stále weby na J1.0. 

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. lis 2022 21:45 #147329
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Na VM 4 je hodně práce a trochu mu ujel vlak. Něco jako u nás česká populární hudba minulého století. Ten kdo ji zažil ji možná poslouchá i dnes ale Helenka už prostě není ono. Jede na vlně která byla někde v minulosti.
Jakmile Ruda opustí VM, tak to bude úplný konec VM.
 

21. lis 2022 23:33 #147330
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
No možná to tak vypadá, taková nálade se tu šíří :)

Ale mnoho velmi složitých eshopů na J4 a VM4 už po světě jede.
Obsluhují statisíce produktů, tisíce kategorií, jsou multiměnové a multilanguage.
A na chatu programátorů se řeší den co den další a další vychytávky.
Hodně práce udělal Rupostel.

Já to sleduji a vím, že až do toho skočíme, tak se pořeší další, co se objeví u nás.
Nechám se překvapit

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

22. lis 2022 06:26 #147332
Odpověď od Hugocz
Začátečník
Omlouvám se, pokud jsem přispěl k nějaké "hysterii" nebo konkurenčnímu boji. E-shopy mě nezajímají a tak jsem o této situaci ještě před týdnem nevěděl zhola nic. Můj názor můžete brát jako situaci, do které se dostane člověk, který si chce Virtuemart zkusit. Nic neví o tom, že na J3 je to zavedený produkt a jen zírá, jaké základní věci na J4 nefungují. Ubezpečuju všechny strany, že nového zájemce to spolehlivě odradí.
Ano, kolem přechodu na J4 asi nějaká hysterie bude. A ač to vypadá opačně, nikdo nikoho k přechodu nenutí. Ale používat win7 nebo win XP jen proto, že mě do mizerných Win10 nikdo nenutí? To je složitá filozofická otázka. 
Už to sem asi nepatří, ale zkusil jsem Phoca Card a jako laik musím říct, že na první pohled mi to připadá dost podobné Virtuemartu. Díky tomu, že jsem si prošel Virtuemart, tak jsem se v Phoca Cart už neztratil. Takže to nebyl ztracený čas. Předpokládám, že hlavní spory o kvalitě jednotlivých produktů budou ve zpracování ekonomické části e-shopu. Ale ta mě vůbec nezajímá. Mě jde jen o prezentační rovinu. Jsem sběratel a chtěl bych své nasbírané kousky prezentovat na webu. Ale fotogalerie je málo. Virtuální E-shop mi přijde vhodnější. Rozdělením exponátů (zboží) do skupin s možností vyhledávání. Mě by se hodilo, kdyby šla celá ekonomická část vypnout. Ve Virtuemartu je nějaká nabídka "katalog", o které jsem si myslel, že to je ono. Bohužel jsem už nedokázal zjistit, jak funguje. Takže, nechci hodnotit, co je lepší. Ale začátečník asi vybírá hlavně podle kvality dokumentace, která mu pomůže zorientovat se. No a hádejte, kdo ji má lepší. :-)

22. lis 2022 10:47 - 22. lis 2022 10:49 #147334
Odpověď od Linelabcz
Admin
Zdravím, také sem přispěl k "hysterii", ale je pravdou že Virtuemart 3 společně s J3 je v podstatě bezkonkurenční produkt, Virtuemart si prošel dlouhým vývojem a jiná e-shop řešení jako Magento, Shopify, OpenCart ani PrestaShop, dokonce ani velká drahá eCommerce řešení už z prinicpu nemají naprosto žádnou šanci, pokud náhodou nechcete za doprogramování funkcí a rozvoj webu utratit statisíce, možná víc. Virtuemart 4 ale ještě potřebuje čas, nedá se teď nasadit na ostrý web.

Phoca Cart je skvělé řešení, pro vývojáře komplikovanější než Virtuemart. Nevím jestli je správná cesta vyhovět každému, kdo si řekne o chybějící funkci a doplnit ji přímo do komponenty. Za čas z toho může být nepřehledná a složitá administrace.

 

22. lis 2022 11:07 #147335
Odpověď od Cufe
Admin

nějaká nabídka "katalog"

V phoca cart si můžete v nastavení zvolit, aby Váš e-shop byl katalog, tedy se vypne ekonomika e-shopu a máte vystaráto a to, co jste chtěl.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum