Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart

18. lis 2022 10:42 #147307
Odpověď od Hugocz
Začátečník
Aha, takže nejsem blázen. Ale situace se mění každou vteřinou...
V poslední verzi 4.0.7 sice jsou problémy s formuláři, ale to bych bral jako prkotinu -> stačí použít dostatečně velký UHD monitor. :-)
Jenže v této verzi nefungují věci, které dřív fungovaly. Když vytvořím několik položek Produkty/Kategorie, tak je nelze všechny použít jako nadřazenou kategorii. Při vytváření nové kategorie je v rozbalovacím okně nadřazené kategorie jen jedna, ta co byla vytvořena jako první. Když všechny kategorie smažu a začnu vytvářet nové s jinými názvy, tak jako nadřazená kategorie se pořád nabízí jen ta jedna prapůvodní. Přesto, že už je smazaná. Evidentně špatná .součinnost s databází.
No nebudu hned házet flintu do žita. Vrátím se ke "stabilní" verzi 4.0.6 a dám tomu ještě nějaký čas.

21. lis 2022 07:50 #147317
Odpověď od Hugocz
Začátečník
Tak bohužel, výběr obrázku k produktu je na zabití (pana programátora). Obrázky mám v médiích, mám provedenou synchronizaci. Ale když potřebuji vybrat obrázek k produktu, tak zrovna ten, který hledám, není vidět. Bohužel v tomto případě velikost monitoru nepomůže. Zkoušel jsem vybrat libovolný jiný obrázek a pak přepsat cestu k tomu správnému. To funguje, ale pokud je ten náhodně vybraný obrázek už u nějakého produktu, tak se obrázky těchto dvou produktů "propojí" a nejde už tímto způsobem nastavit ke každému produktu jiný obrázek. Použití tlačítka nahrát sice funguje, ale opravdu obrázek nahraje. Takže je pak v médiích dvakrát. A při nahrávání nejde změnit cesta, kam se má uloží. Má někdo tip, jak postupovat?

21. lis 2022 08:14 #147319
Odpověď od Cufe
Admin
Nechtěl jsem se ozývat, ale už musím. OT: Znáte ten...ten pocit, když se člověk przní s virtuemartem a pak objeví Phoca Cart? .... k nezaplacení

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

21. lis 2022 09:29 #147320
Odpověď od Hugocz
Začátečník
Chápu. Jen nevím, jak poznám, jestli to není skrytá reklama. :-)
Z procházení webů jsem měl pocit, že virtuemart je běžně používaný e-shop. Tedy že základní funkce, které nabízí, prostě fungují. Proč by výše v této diskuzi Rudolf psal, že ho bude nasazovat do provozu, kdyby nefungovaly ani základní věci?
Jenomže jsem narazil na další error s vlastními poli. Vytvořím nové, jdu do produktu, vyberu vlastní pole a - nic. Žádná nová položka, kam by se dala zapsat hodnota. Přitom podle anglického manuálu postupuji správně. Tak kde je chyba? Pane Rudolfe, fakt jste schopen něco takového použít? Tak to klobouk dolů. Já už si zase připadám dost nesvéprávně. Přece něco takového snad ani není možné. Takže pořád ještě hledám chybu u sebe.

21. lis 2022 10:17 #147321
Odpověď od Hugocz
Začátečník
Tak při použití Joomla! 3.10.11 a VirtueMart 4.0.6 10690 funguje všechno tak jak má. Včetně výběru obrázků a vlastních polí u produktů. To abych jen nehanil. Virtuemart asi je plně funkční, ale na přechod na J4 je ještě příliš brzo. Takže to vzdávám. Bohužel.

21. lis 2022 10:48 #147322
Odpověď od Cufe
Admin
Napíšu to jednoduše: Když máte 99 % vytvořených komerčních rozšíření pro virtuemart, budete podporovat virtuemart. Protože z obchodního hlediska by byla hloupost (nebo příliš drahé) udělat změnu a skrečovat dosavadní práci. Tedy v tomto Rudu chápu. Druhou věcí však je, že udělat rozhodnutí a vložit síli do českého produktu, který je již nyní zcela funkční i v Joomla 4, má aspoň za mě skutečně smysl. Analyticky - jakmile skončí podpora J3, co bude VM dělat... a kde bude VM? Nechci VM hanit, ale prostě a jednoduše: je to trápení. Než čekat na toto, jdu po něčem, kde jsem přiložil ruku k dílu a Phoca Cart mi dává smysl. Třeba jednou Rudu přesvědčíme :-)
P.S. pro Huga: Zkoušejte Phoca Cart, ušetříte si nervy i čas.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum