Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart - neregistrovaný registrovaný

05. úno 2022 23:12 - 05. úno 2022 23:15 #145765
Odpověď od Cufe
Admin
pomocí parametru, rovnou zapnout guest checkout, ale zase, tím odstřelíš stávající zákazníky, co se budou chtít přihlásit

Nemyslím řešit to vypnutím a odpálit ty, co se chtějí přihlásit, ta možnost přihlášení tam musí být logicky vždy. Zpravidla tam, kde je nyní volba bez registrace nebo zaregistrovat na začátku pokladny. Ale ať je guest checkout jako normální stav tak, jak je kdekoliv jinde a v podstatě dnes už běžné a pro zákazníka běžné. Jestli toto nastavení lze provést parametrem v nastavení tak fajn, ale ať je pto to to prostředí i upraveno, ať je to vyvážené = nenutit, ale podpořit k vytvoření účtu (aby uživatel nehledal registraci nebo přihlášení).
Samozřejmě, že toto si mohu customizovat, ale pro BFU shopaře ať je to defaultní.

Ad Xunil k Honzovi - pořadí dopravy: I když mi to vyloženě nedělá problém, ale též mám nějak přirozeně radši, když nejprve zvolím dopravu a pak teprve vyplním adresu. Znám závislosti přiřazení dpravy na státu a regionu v PhocaCart, ale pokud by to šlo též parametrem vypnout globálně (což lze mít nastaveno i bez té závislosti nyní), opět by to šlo přehodit, jak píše Xunil.

Ad František k Honzovi - způsob přihlašování:
Plugin pro tyto způsoby přihlašování (Google, FB, mojeID apod.) by se též hodil a přimlouvám se.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

05. úno 2022 23:28 #145766
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

H13 napsal: vzniká další problém, že když už to bude stávající uživatel a bude se chtít přihlásit, pak mu automaticky naskočenej guest checkout nedovolí se přihlásit.

Mohlo by tam být "pokud již účet máte, zde se můžete přihlásit" Ti co nemají účet to budou ignorovat a začínají hned psát jmeno, adresu,..

H13 napsal: Doprava a platba jsou závislý na podmínkách - např. na adrese, kam se bude dopravovat (teď to bereme samozřejmě všeobecně). Stejně tak platba je pak závislá na dopravě - v platbě může být podmínka zobrazit platební metody na základě vybraný dopravy - není to prostě jednoduchý, když je vše provázáno podmínkama

Většinou to problém není, ale pokud mám zvážit všechny možné e-shopy, pak to pro některé problém je.
Ruda tam má asi OPC.

Cufe napsal: I když mi to vyloženě nedělá problém, ale též mám nějak přirozeně radši, když nejprve zvolím dopravu a pak teprve vyplním adresu.

Jde o to aby jsem viděl jaké jsou možnosti dopravy a platby a ceny a pak až volil zda tu vůbec nakoupím.

05. úno 2022 23:35 - 05. úno 2022 23:35 #145767
Odpověď od Cufe
Admin
Jde o to aby jsem viděl jaké jsou možnosti dopravy a platby a ceny a pak až volil zda tu vůbec nakoupím.

Jj, někdo má třeba velký odpor k České poště a odmíta přes ni nechat doručovat nákup... No když vás drží doma od 8 do 16 hodin a vy si zatím doma hrajete hru "hádej, kterou v hodinu přijedou a jestli vůbec do 16 h přijedou", tak je to pak dost stresující, když vám přijde v 16:40 sms, že se jim nepodařilo balík doručit a vy máte den čekání v .... :-)

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

05. úno 2022 23:51 #145768
Odpověď od H13
Admin

Jde o to aby jsem viděl jaké jsou možnosti dopravy a platby a ceny a pak až volil zda tu vůbec nakoupím.


Tohle se dá napsat do popisu, nebo do modulu. Něco jako seznam dodacích metod s cenama a uvedení, že se konečná cena může lišit podle podmínek (samozřejmě, pokud žádný podmínky nebudou, pak tam nechat jen ten seznam)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

06. úno 2022 12:40 #145769
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

Cufe napsal: Jj, někdo má třeba velký odpor k České poště a odmíta přes ni nechat doručovat nákup... No když vás drží doma od 8 do 16 hodin a vy si zatím doma hrajete hru "hádej, kterou v hodinu přijedou a jestli vůbec do 16 h přijedou", tak je to pak dost stresující, když vám přijde v 16:40 sms, že se jim nepodařilo balík doručit a vy máte den čekání v .... :-)

Přesně a proto někdo chce Zásilkovnu, někdo PPL, někdo DPD, někdo jedině Českou poštu.

H13 napsal: Tohle se dá napsat do popisu, nebo do modulu. Něco jako seznam dodacích metod s cenama a uvedení, že se konečná cena může lišit podle podmínek (samozřejmě, pokud žádný podmínky nebudou, pak tam nechat jen ten seznam)

Tohle některé zákazníky rozpálí do běla. Cítí se okradení, pokud jim zobrazím nějakou cenu a skutečná bude vyšší.

06. úno 2022 17:20 #145784
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Zajímavá diskuse - už se těším na čtvrtek :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum