Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Ugrade 1.5 na 3.9 a casem snad na 4.0

28. pro 2020 10:13 #143458
Odpověď od Bong
Moderátor
V případě Joomla 2.5 je upgrade jednodušší.

Vytvořte si kopii stávajících stránek Joomla 2.5.14 (na webu, třeba na subdoméně, nebo na local).
Zaktualizujte a opravte tuto kopii na poslední verzi 2.5.28 (nainstalovat plnou instalaci jako kterékoli jiné rozšíření ze stránky downloads.joomla.org/cms/joomla25/2-5-28 )
V administraci pročistit a opravit (Údržba: Pročištění mezipaměti a Rozšíření: Databáze)
Opět vytvořit zálohu opraveného webu (kdyby se v dalších krocích něco nepovedlo)

Pak můžete zkusit nainstalovat ten stažený Joomla! 3.9.23 Upgrade Package (.zip)

Pokud se upgrade podaří, bude třeba opět pročistit cache, případně opravit databázi a změnit použitou šablonu pro frontend.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

28. pro 2020 10:54 #143459
Odpověď od Pepa
Začátečník
Zacatkem dekuji moc za ochotu a trpelivost vsem,, Nevadi, ze mi verze Joomla! 2.5.14 hlasi, ze je plne aktualni? Nemam jeste neco povolit, krom procisteni? Balicek uz mam stazeny, i tu nejnovejsi verzi 3,,, zalohu asi na pc, njelepe zrejme zkopirovat celou,myslim, ne ? Postup upgrade je nekde popsan, jak stazene balicky instalovat, zkusim jeste projit forum,, dekuji moc,, jen jeste na okraj.. na 3.9.23 je uz cestina? Nejak nemuzu najit,, jen na 3.9.22,, diky moc vsem za pomoc

28. pro 2020 10:56 - 28. pro 2020 12:03 #143460
Odpověď od Pepa
Začátečník
2.5.28 jsem teda stahnul plnou instalaci,, tuhle,,, Radeji se ptam sice jsem stahnul kopii na pc,ale,,, Jsou tam i balicky path a upgrade, tak pro jistotu.... A ten balicek na verzi 3 jak jsem psal, ten upgrade a instalovat take jako rozsireni ?? PHP musi byt minimalne jake ? Zkusim jeste prepnout v administraci pipni.cz,, jde o to, v jakem kroku prepnout,,,,

Edit,,, vraci mi to pri pokusu tuhle hlasku JFTP: :connect: Nelze se připojit k hostiteli ' 127.0.0.1 ' na portu ' 21 ' Instalace vyberem balicku v pc



JInstaller: :Instalace: Nelze najít soubor XML nastavení
Cesta neobsahuje platný balíček instalace , balicek je v slozce temp na domene, www prostoru




Joomla! 2.5.28 Full Package (.zip)

This is the full download package for Joomla! 2.5.28

Downloaded
372,314 times
File size
7.73 MB
MD5 Signature
905ef89c26067973ef5932ed0298c47e
SHA1 Signature
de3ab1fadce85bbd3ecddadc6a828cfbcd513e00


Tak jsem zatim, nez bude balicek nainstalovany aspon zmenil dopredu PHP, bohuzel, tohle je vysledek,,,, Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/josefstary.cz/www/libraries/joomla/filter/input.php on line 652 Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/josefstary.cz/www/libraries/joomla/filter/input.php on line 654 Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/josefstary.cz/www/libraries/joomla/filter/input.php on line 652 Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/josefstary.cz/www/libraries/joomla/filter/input.php on line 654 Database connection error (1): The MySQL adapter 'mysql' is not available. Warning: session_write_close(): Cannot call session save handler in a recursive manner in /DISK2/WWW/josefstary.cz/www/libraries/joomla/session/session.php on line 676 Warning: session_write_close(): Failed to write session data using user defined save handler. (session.save_path: /DISK2/TMP/sessions) in /DISK2/WWW/josefstary.cz/www/libraries/joomla/session/session.php on line 676

Vypada to, jako by se pri zmene PHP smazalo spojeni na databazi? Tak s timhle asi tezko neco nadelam

28. pro 2020 13:25 #143461
Odpověď od Bong
Moderátor
Nejhorší jsou rychlé ruce :-)

Když se podíváte co jsem psal, tak upgrade máte dělat na KOPII vašeho webu, ne na ostré verzi. Stará verze PHP by měla na rozeběhnutí Joomla 3 stačit. Ale zřejmě máte na hostingu i problém s oprávněním - vlastnictvím souborů, proto ty hlášky o FTP.

Poslal jsem vám zprávu, zkusíme to vyřešit jinak, tohle by bylo na dlouhé psaní :-)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum