Přihlásit se

Nová verze Joomla 5.1.4

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.4, společně s Joomla 4.4.8. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Warning: Zend OPcache API is restricted by

13. zář 2024 17:31 #149717
Odpověď od Bong
Moderátor
Ano, po aktualizaci budete muset opravovat... a nebo nebudete :-) zkuste si Joomlu nastavit podle shrnutí níže.


Opravit oprávnění ke složkám a souborům v administraci WEDOS: Webhosting - nástroje: tlačítko "Oprava práv u souborů".

Přejmenovat v rootu Joomly htaccess.txt na .htaccess a upravit (zakomentovat/odkomentovat):

# Options +FollowSymlinks
Options -Indexes
RewriteBase /

V administraci Joomly povolit plugin Systém - Mezipaměť (System - Page Cache) a dále nastavit:

Globální nastavení - záložka Systém - Debug
Ladění chyb systému: NE

Globální nastavení - Debug - Mezipaměť
Mezipaměť: Zapnuto - progresivní ukládání
Zpracování mezipaměti: Soubor


Pak by vám to mělo chodit i bez hacku souborů.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

14. zář 2024 18:01 - 14. zář 2024 18:02 #149718
Odpověď od Vráťa
Začátečník
Díky za odpověď a podrobný návod.

Smazal jsem hack z File.php a nastavil všechno přesně podle popisu, ale bohužel nic. Hláška stále vyskakuje.

Tuším zradu v .htaccess souboru, se kterým na Wedosu bojuju často. Přejmenování původního .txt souboru na .htaccess si nerozumí s Wedosem, přepsání na výchozí Wedos .htaccess si zase nerozumí s Joomlou. Používám už několik let odladěný .htaccess pro Joomla/Wedos od itx.cz. 
Tam je zakomentovaný řádek # RewriteBase /
Tak jsem ho odkomentoval, respektive vložil ty tři řádky podle vašeho návodu. Web sice funguje, ale chybová hláška vyskakuje pořád...

14. zář 2024 21:33 - 14. zář 2024 21:48 #149719
Odpověď od Bong
Moderátor

Vráťa napsal: Přejmenování původního .txt souboru na .htaccess si nerozumí s Wedosem, přepsání na výchozí Wedos .htaccess si zase nerozumí s Joomlou.


No právě, jenže .htaccess Joomly se za ty roky změnil a to z funkčních i bezpečnostních důvodů. Takže použijte ten originální poslední (htaccess.txt) a případné potřebné úpravy od itx do něj dodejte. A žádné řádky, jak píšete, tam vkládat není potřeba, ty už tam jsou, jen je upravte.

přes FTP můžete vidět v 0:/:

domains/
subdom/
.htaccess - originální od Wedos
index.html
info.php

Joomlu máte mít nahranou tuším v 0:/domains/vasedomena.cz/ a tam má být ten originál (případně upravený) .htaccess z Joomly.

Ještě se koukněte, jestli máte v pluginu "Systém - Mezipaměť" Použít mezipaměť prohlížeče: ANO

Pár webů už jsem na Wedos opravoval (příčiny nefunkčností neřeším). Stačilo prosté: opravit oprávnění ke složkám a souborům - zaktualizovat Joomlu (i když je aktuální) - zkontrolovat/opravit databázi - zkontrolovat/nastavit Globální nastavení a Systémové informace (hlavně Práva složek) - nastavit .htaccess Joomly

Třeba se dopátráme příčiny... ale třeba mám něco špatně já :-)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

16. zář 2024 14:09 #149720
Odpověď od Vráťa
Začátečník
Mám všechno nastaveno podle popisu, ale stále nic.
Nevím jestli to není problém, ale Joomlu mám nainstalovanou přímo ve složce www, ne v domains...
Ve složce domains ani jinde soubor .htaccess od Wedosu nebyl, jsou tam pouze soubory .gitkeep .
Použil jsem originální Joomla htaccess.txt, zakomentoval řádky které nejsou na Wedosu povoleny, upravil ty tři zmíněné řádky, uložil jako .htaccess, ale na vyskakování chybové hlášky to vliv nemělo.
Přikládám celý htaccess.
Tato příloha není pro hosty přístupná.
Prosím nejprve se přihlaste nebo registrujte.

Asi budu muset zůstat u hackování toho php souboru ;-)

Díky za trpělivost! 

18. zář 2024 00:03 #149721
Odpověď od Cony
Moderátor

Cony napsal: Popř. OPCache by měla jít vypnout přidáním 

Code:
php_flag opcache.enable Off
do souboru .htaccess

A tohle jste zkoušel? Popř. vypnout OPCache v nastavení hostingu, pokud to lze?
Obecně je to chyba v Joomle, nepočítá s určitou konfigurací serveru, spíš než hack File.php by to chtělo poslat report do Issue trackeru, popř. rovnou opravit :)

Powered by Fórum