Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Alternative Menu Items

07. bře 2023 09:55 #148026
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
pánové děkuji

chyby byla opravdu v tom xml souboru.

přestože bych mohl přísahat, že jsem tam zkopíroval originální, byl špatně parametr 

addfieldprefix="Joomla\Component\Categories\Administrator\Field"


takže teď to běhá
stejně začínám uvažovat, zda na tyto změny není lepší udělat subšablony než duplikovat položky menu?

jaký máte názor

 

07. bře 2023 10:23 #148027
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nám se osvědčilo udělat nový typ položky menu a k němu nové view.
Vše jde udělat overridem a zachovává to související funkce pro vyhledávání, v modulech...

Nejde o nás, ale klient pak vidí jasně co může v budoucnu dělat a jak a není zmatený

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

07. bře 2023 10:52 #148028
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
jasně, tak jsem to dělal dřív, ale zdá se mi, že nyní v podšabloně to jde udělat také tak a možná i lépe

07. bře 2023 14:07 #148029
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Podšablonou je myšlena funkce vytvoření kopie šablony s přebíráním funkcí z hlavní šablony, co tady myslím František propagoval u článku o šabloně Cassioppea?

Tato funkce s tím nemá co dělat a rozhodně sama nevytvoří nový typ položky menu natož lépe.

Jen to znamená, že pokud se vytvoří podšablona == vygenerují se duplicitní soubory šablony Cassioppea == v nich je je možné udělat také overridy a do nich vytvořit vlastní typy položek menu - toto neošidíte ani se nestane samo jen z důvodu existence podšablony.

Prostě nový typ položky menu místo do overridů casiopey nahrajete do overridů podšablony takže platí pořád:

Tak jsem to dělal dřív a tak to dělat budu dál, jen to nyní mohu nahrát TAKY do podšablony.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

07. bře 2023 15:17 - 07. bře 2023 15:20 #148030
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ano, je to ono co propagoval František a je to velmi dobrá věc
a umožní to také to samé co potřebuji, například různý vzhled blogu (jinak naprogramovaný výstup)
buď to udělám alternativní položkou menu, kde se ve výstupu použijí odpovídající, ale různá php v přepisu v šabloně, tak jako dosud

nebo si vytvořím subšablonu, kde bude jen html/com_content/categry/blog.php atd. a položce menu, kde potřebuji změnit výstup, přiřadím tu novou subšablonu

to druhé se mi zdá dokonce čistší

ps: v té subšabloně nebude nic jiného než přepis kagegorie, vše ostatní je prázdné
 

07. bře 2023 17:05 #148031
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Hmm, asi je to možné takto udělat, subšablon je možné udělat klidně 100+, ale takhle by mě to nikdy nenapadlo. mě se líbí že mám override v jedné složce a nemusím nic hledat.
 

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:

Powered by Fórum