Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Cassiopeia child template - stránky spadly

19. úno 2023 22:58 - 19. úno 2023 23:02 #147898
Dobrý den, chtěla jsem si přidat cassiopeia child template a při kroku install sample data mi to nahlásilo chybu (u bodu 3), od té doby nefungjí stránky.
V administraci -> šablony to hlásí toto:
Cassiopeia podrobnosti a soubory
/www/

Warning: Attempt to read property "sef" on null in /www/
/&template=cassiopeia" target="_blank" aria-labelledby="preview-10024"> Náhled



Zkoušela jsem obnovit stránky ze zálohy, které byly zálohovány den před tímto krokem, ale problém přetrvává???
Joomla 4.2.7.
php 8.0.26

20. úno 2023 14:56 #147899
Odpověď od Cony
Moderátor
Vytvoření child template a Install sample data jsou dva různé kroky, spolu nesouvisející. Vám to tedy spadlo při instalaci vzorových dat? Ale nepomáhá obnova stavu před instalací vzorových dat? Určitě jste nezměnila ještě něco jiného? Neinstalovala nějaký plugin nebo něco dalšího?
Ta chyba co tu píšete je hodně oříznutá, chybí tam info o tom, ve kterém souboru se chyba stala, takže lze jen hádat z křišťálové koule...

20. úno 2023 16:31 #147900
Odpověď od Bong
Moderátor
Jenom k doplnění předchozího... Při řádném obnovení souborů a databáze ze zálohy (například pomocí Akeeba Backup) se prakticky nelze dostat k přetrvávání problému. Něco máte špatně.

K předchozímu řečenému tipuji nesprávně nainstalovaná Joomla a nesprávný postup při zálohování/obnově webu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

20. úno 2023 16:35 #147901
Odpověď od Linelabcz
Admin
Instalace vzorových dat není určená pro již hotové funkční stránky, instalaci nelze vrátit zpět. Vzorová data slouží jako ukázka, jak lze Joomla 4 využít, pokud s Joomla začínáte.
Obnovila jste web kompletně ze zálohy vč. souborů?

20. úno 2023 18:27 #147902
Odpověď od Martina
Uživatel
Dělala jsem to dle tohoto návodu  
Tam ten krok,, sampler data'' je. 
Nejsem IT, stránky jsem zdědila (umím jen trochu základy html a CSS), takže vic erudovaných info vám asi nepodám. 
Stránky zalohuje hosting, tam snad chyba nebude. Zálohu jsem dělala přes total commander - ne poprvé. 
Ve čtvrtek jsem přešla z joomla 3.10.11 na 4.2.7. Stránky fungovaly normálně, jen jsem si chtěla pohrát se vzhledem. 
​​​​​​ Pod cassiopeia podrobnosti a soubory je
/www/ém/languagefilter/

Warning:Attempt to read property '' sef'' on null in /www/
Vyzkouším ještě zálohu z týdne předtím, kde je ještě stará verze  

Jinak díky za čas a odpovědi. 


 

20. úno 2023 19:15 #147903
Odpověď od Cony
Moderátor
Podle jakého "tohoto" návodu? Zde na webu v článcích o šabloně Cassiopea? Jak psal František, ukázková data jsou ukázková data, slouží k nahrání ukázkových dat na prázdný web, aby jste mohla rychle Joomlu vyzkoušet.
Zálohy nedělejte pomocí total commanderu ale pomocí Akeeba Backup, když nic jiného, bude to násobně rychlejší a spolehlivější.
Ta chybová hláška stále není kompletní, musí tam být uveden celý soubor, pokračování za tím /www/, možná je to vizuálně skryto za nějaký jiný prvek, zkopírovat vše by mohlo pomoci.
Ale jak píše Bong, spíš to vypadá na šaptně obnovenou zálohu. Při přenosu pomocí total commander se mohlo něco "ztratit" nebo špatně přenést, proto používejte Akeeba Backup + Akeeba Kiskstart.

Powered by Fórum