Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vícejazyčné stránky (Joomla 4.0.4, šablona Yootheme)

15. pro 2021 21:40 #145327
Odpověď od Pavel Svoboda
Návštěvník

15. pro 2021 23:04 #145328
Odpověď od Cony
Moderátor

Petr Kraus napsal: 'Designový záměr'??? Ha, ha! Napravit jednorázové neúmyslné chybné kliknutí by snad mělo být možné nějakým standardním postupem!!!

Ano 'Designový záměr'. Joomla je tak prostě postavená, jak už jsem několikrát psal. 2 jazyky = 3 hlavní položky menu z toho jedna nastavená na jazyk Vše (ta je tam sice většinou zbytečná, ale prostě to tak Joomla má). Chybu jste udělal už před tím, Joomla Vás naopak chránila před znovu uděláním chyby. Stačilo prostě přidat třetí položku menu nastavenou na češtinu.

Trochu nechápu Vaší reakci, nikdo zde přítomných tento systém nenavrhl, všichni se Vám více méně snažili poradit.

Nebo mrkněte na ten Falang, co doporučuje Ernst, má to zas svá specifika, někde to ale opravdu může být vhodnější...

Petr Kraus napsal: Drobná poznámka na závěr: Zřejmě nutně potřebujete mít v diskuzi poslední slovo, tak se do toho pusťte a klidně se do mě trefujte! To vydržím 😉 Já končím, debaty tady už zjevně nic nového nepřinesou.


Já já já, já chci mít poslední slovo :D

16. pro 2021 07:29 #145330
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Já končím, debaty tady už zjevně nic nového nepřinesou.


Já trochu odbočím a odlehčím to :)

Tancuji.
Tancuji asi 20 let, tancuji latinské tance (ne ty co se tancují v tanečních, ale kubánskou salsu, merenge, bachatu, kizombu...)
Za celou dobu jsem vystřídal mnoho tanečních partnerek - chodím totiž pravidelně několikrát týdně do klubu a střídám jednu za druhou.
A u tohoto typu tance prostě musí vést chlap. Ale existuje mnoho žen, které když vycítí, že si chlap není jistý ve vedení, převezmou vládu a snaží se vést samy.

Takže díky zkušenostem mě stačí 30 sekund a hned vím jaká ta která žena je. Chce poslouchat a nechá se vést a užívá si to, nechce poslouchat a má ráda vše pod kontrolou a tu bude mít když převezme vedení, nechá se vést ale občas potřebuje prostor a chce utéct....
Těch typů je mnoho a záleží jen na mě, zda ji ovládnu a udělám pro ni tanec hezký nebo ne.

Vy mi připadáte díky diskusi podobně:
- jste puntičkář
- chcete mít vše pod kontrolou
- když něco není po Vašem, v rámci výše svých vědomostí jdete a uděláte podle svých představ i za cenu neschválených operací
- jste egoista a nedokážete přijmout radu - vnímáte ji jako kritiku

Nedejte se zmást - kde by byl apple kdyby Steve Jobs nebyl egoista :)

Nicméně, když už jdete na tuto diskusi - naslouchejte prosím a buďte vděčný == poděkujte za názory.
V případě nalezení jiné cesty se podělte.

Good Luck :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

17. pro 2021 10:09 #145334
Odpověď od Petr Kraus
Začátečník

Rudolf napsal: Nicméně, když už jdete na tuto diskusi - naslouchejte prosím a buďte vděčný == poděkujte za názory.
V případě nalezení jiné cesty se podělte.
Good Luck :)

Je mi líto, že jste si nevšiml mého několikerého poděkování.
Opravdu mi některé připomínky (včetně kritických) pomohly a jsem za ně velmi vděčný, stejně jako za Joomlu.


V diskuzi jsem zejména usiloval o to:
  • aby se v Joomle některé drobnosti vylepšily - opravdu není dobré, když jedno chybné kliknutí nelze obdobným jednoduchým způsobem napravit; je lhostejné, že chyba má za následek jen hlášení, aniž příslušnou funkci systému ovlivní. Formulace chybového hlášení ale může někoho zmást (připouštím, že nemusí),
  • aby se uživatelé Joomly mohli do budoucna vyvarovat chyb, které jsem učinil.
  • V závěru pak o ukončení už nadále neplodné diskuze, ve které se neustále opakovaly obdobné připomínky.

Že můj záměr někdo nepochopil, není jen má chyba 🤔

Pokud jsem se někoho dotknul, srdečně se omlouvám 🙂

Powered by Fórum