Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Menu v šabloně Cassiopeia

31. srp 2021 10:08 #144769
Menu v šabloně Cassiopeia od Jan
Návštěvník
Zdravím,
pokud v šabloně Cassiopeia vytvořím dropdown menu, tak lze menu rozkliknout pouze kliknutím na šipku. Jak docílím toho, aby se menu otevřelo i po klinutí na název menu. V tomto případě po kliknutí na "Home".
Adresa webu astro.8u.cz/index.php
Děkuji

31. srp 2021 12:26 #144770
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

je to v podstatě tento případ:

github.com/joomla/cassiopeia/issues/125

Otázkou je, zda to není záměr? Nebo zda je na to nějaký nastavení?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

31. srp 2021 12:37 - 31. srp 2021 12:48 #144771
Odpověď od H13
Admin
Ale vypádá to spíš, že problém bude někde jinde. Že nejde o bug, ale o vlastnost.

Jde o to, že menu položka není rozevírací, pokud obsahuje odkaz. Pokud obsah neodkazuje, pak je rozevírací stejně jako šipka.



Pokud nastavím, že položka "Parent Menu" nebude obsahovat žádný odkaz a bude sloužit jen pro rozevírání seznamu, pak to funguje - lze rozevřít přes šipku, ale i přes titulek menu položky.



Tedy položce "Parent Menu" jsem nenastavil žádný odkaz - např. do nějaké komponenty, ale vybral jsem pro ni typ "Systém Links" -> "Menu Heading". Tím pádem titulek neobsahuje odkaz, ale funguje jen pro rozevření menu.



Ještě je dobrý dodat, že toto nefunguje u výchozí položky. Pokud jen např. položka "Home" výchozí v Joomle, musí obsahovat odkaz. Tedy, pokud chceš rozevírat "Home", musíš pak vytvořit někde jinde výchozí odkaz pro celou stránku (a např. ho skrýt, apod.)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

11. kvě 2023 16:25 #148294
Odpověď od Zdenek
Uživatel
Dobrý den,
změnil jsem si barvu písma v menu:
.container-header .mod-menu { color: #000000; }
Změní se mi ale jen bava základního menu, to co se rozbaluje zůstane původní.
Nemohu najít kde to změnit.

Děkuji za radu

30. kvě 2023 06:23 #148376
Odpověď od Zdenek
Uživatel
Nikdo mi neporadí?

30. kvě 2023 12:52 - 30. kvě 2023 12:53 #148377
Odpověď od Cufe
Admin
Zdenku, nasdílejte odkaz na web, z hlavy jen tak Vám kód/úpravu nikdo nenapíše.
Prosím všechny, kdo potřebují nějak pomoci, nasdílejte URL adresu webu, s nímž chcete pomoci, čím více podkladů je, tím snadněji se vám radí. Je to základ, na který byste měli myslet sami.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum