Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky spadnou, když zakážu GZip Compression

17. úno 2021 19:52 #143739
Odpověď od Vladimír
Nováček
Editovat configuration.php jde, ale nejde následně uložit/uploadovat.

Hostuji u Czechia.

17. úno 2021 20:03 - 17. úno 2021 20:04 #143740
Odpověď od Bong
Moderátor
To budou ty práva. Teď se dopátrat co s tím :-)

Soubor configuration.php by měl jít upravit přímo v Joomle, pokud použijete Phoca Commander.

Můžete zkusit zapnout FTP vrstvu v Globálním nastavení Joomly. Ale s tím se můžou v tomto případě vyskytnout zase jiné problémy.

Srovnat práva lze buď kompletním zazálohováním pomocí Akeeba Backup a následným kompletním smazání webu a samozřejmě opětovným obnovením pomocí souboru zálohy + kickstart. Pak se ale nesmíte nikdy ve stránkách vrtat přes FTP (prostě budete používat Phoca Commander).

Je to vlastně jeden z kroků v článku Univerzální oprava instalace Joomla

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. úno 2021 20:41 #143742
Odpověď od Vladimír
Nováček
Moc děkuji.

Tento web je starý asi tak 3 dny. Je to kopie našeho produkčního webu pro testování. Přemigroval jsem ho pomocí Akeeby.

Zálohu a následnou instalaci pomocí kickstart.php jsem zde už dělal několikrát. Jediné, co jsem neudělal, je to kompletní fyzické vymazání před následnou obnovou.

Myslíte, že by to mohlo pomoci s těmi právy? Nejdou nastavit v commanderu podobně jako třeba CHMOD?

17. úno 2021 20:46 #143743
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
práva tak opravit jdou, ale nejde opravit vlastnictví souborů. Problém bude, že jednou je vlastník web a jednou ftp (zjednodušeně řečeno).

To jde většinou opravit jen z administrace hostingu, viz. "kouzelné" tlačítko na wedosu.

17. úno 2021 20:49 #143744
Odpověď od Vladimír
Nováček
Pokud to pomůže, mohu požádat administraci o nápravu.

Bohužel nevím, co přesně bych po nich měl žádat. Napovíte mi?

Děkuji.

17. úno 2021 21:01 #143745
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
srovnat práva a vlastnictví souborů a složek
Poděkovali: Vladimír

Powered by Fórum