Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

dakujem všeobecná téma pomoc a rady Rafimu

15. kvě 2019 20:49 #140087
ahoj všetci, chcem si vytvoriť vlastný web, najprv som začal offline, ale vyskúšal som nainštalovať Joomla, neviem či mám verziu 3 alebo 4, celkom sa mi páči tento systém, kedže sa dá aktualizovať články atd, lenže, neviem ako vytvoriť mainmenu a submenu, vždy mi vypíše nejakú chybu a nejde to, pozeral som videá aj čítal o tom, ale nejako som z toho mimo, vie mi niekto prosím vás poradiť pomocť? bol by som velmi vdačný,,

15. kvě 2019 21:00 - 15. kvě 2019 21:04 #140088
Odpověď od Bong
Moderátor
Vytvořit strukturované menu je velmi jednoduché. Na webu najdete články, videa a nebo prostě koukněte do dokumentace Joomly docs.joomla.org/Creating_a_submenu

Váš problém je ale pravděpodobně jinde. Nejprve musíte mít nějaký obsah (kategorie, články,...) a teprve potom můžete vytvářet menu. Bez existujícího článku nebo kategorie prostě položky menu nevytvoříte.

Verzi Joomly zjistíte snadno pohledem do levého dolního rohu v administraci, je to tam napsané. Máte mít Joomla! 3.9.6. Pokud skutečně používáte Joomla! 4, pak ji odinstalujte a nainstalujte Joomla! 3.9.6. Nová verze je teprve Alfa, není určena pro ostré weby.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. kvě 2019 21:04 #140089
Odpověď od Rafi87
Uživatel
ahaa, takže najprv články, okej, skúsim,

no mal som už aj články a písalo mi túto chybu
Ukladanie zlyhalo s nasledovnou chybou: Alias XY už používa položka menu XY v menu Main Menu (pamätajte na to, že to môže byť aj položka v koši).

neviem kde aký alias resp. názov vytvoriť?

15. kvě 2019 21:08 #140090
Odpověď od Bong
Moderátor
To je jednoduché, alias se vytváří automaticky z názvu článku (ale lze si jej upravit dle libosti). Alias musí být unikátní, proto to hlášení.
Řešení je opět jednoduché, zadejte titulek článku správně, tak jak má být. Přeci nechcete mít názvy všech článků stejné?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

16. kvě 2019 17:09 #140094
Odpověď od Rafi87
Uživatel
vedeli by ste mi prosím vás pomocť?
vytvorím si v bočnom menu článok, ale ono ma to nepresmeruje na daný článok

16. kvě 2019 19:01 #140095
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
1/ vytvoříte článek
2/ vytvoříte novou položku menu. Titulek bude to, co chcete mít v menu (např. home3) - a typ položky nabídky: Články - Jeden Článek.

Pak se Vám po kliknutí v menu na home3 zobrazí ten jeden článek.

Dále můžete jako typ položky nabídky zvolit třeba: Články - Blog kategorie. V tom případě Vám to zobrazí více článků z dané kategorie.

Powered by Fórum