Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

SP Page Builder

25. bře 2021 08:54 #144032
SP Page Builder od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
Dobrý den, prosím, mohl by mi někdo pomoci s tvorbou šablon pomocí SP Page Builderu? Zajímalo by mě, jestli musím mít v J 3.9.x nainstalovánu nějakou (jakoukoliv) jinou šablonu, na kterou musím navázat novou šablonu vytvořenou v SP Page Builderu, jak a kde mohu nastavit šířku nové šablony, jestli existuje nějaký CS manuál k tomuto builderu, a mnoho dalšího? Prosím, dokáže mi někdo poradit?
Potřeboval bych vytvořit webovky podobné těmto: ddhk.cz/ . Můj nový počin v SP Page Builderu je toto: rozbuska-test.eu/ddck/ .

Děkuji

25. bře 2021 10:42 #144034
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nevím jak to má SP Builder,
ale většina skvělých page builderů (JoomlArt, Yoo Theme) mají krásná vysvětlující videa na youtube:

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

25. bře 2021 13:42 #144038
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Já dělám všechno pomocí šablon Joomshaper, kde je součástí i SP PageBuilder, tak se v tom trochu orientuji. Co jde tak se snažím dělat pomocí klasických článků, ale některé "nestandardní" stránky nebo moduly (animace, FlipBoxy, Carousel, ProgresBar,...) dělám jako stránky pomocí SP Pagebuilder.

Ale trochu mícháte šablonu a PageBuilder. Šablona je šablona jako každá jiná a PageBuilder v ní vůbec nemusíte využívat. A šablona se nedělá pomocí PageBuilderu. Nebo jste měl možná na mysli Helix Ultimate, ne PageBuilder.

Šablonu normálně editujete v šablonách jako každou jinou (pokud se bavíme o šablonách od Joomshaper). Hodí Vás to do Template Options, kde si vizuálně vše nastavíte. Případně pokud něco nevyhovuje, uděláte si svůj soubor custom.css - kde si nastavíte to, co potřebujete jinak.

Jinak Joomshaper má kanál na YouTube, kde jsou desítky videí, mají blog s návody, po přihlášení na Joomshaper máte k dispozici dokumentaci k PageBuilderu, k šablonám i Helixu, na facebooku jsou i nějaké skupiny k Helixu a PageBuilderu, atd.

28. bře 2021 11:57 - 28. bře 2021 13:24 #144048
Odpověď od milan
Začátečník
NULLED Tu sa dajú stiahnúť všetky komponenty zdarma, ale podotýkam že musíte mať stiahnutú platené rozšírenie SP Page buildier Pro. V chróme sa prekladá stránka do češtiny alebo slovenčiny a vyberiete poslený komponennt, Mne to funguje bez problébou v joomle. až máte SP Page pro tak to

všetko možné o poľovníctve

28. bře 2021 12:06 - 28. bře 2021 12:28 #144050
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Tzv. NULLED aplikace (i photoshop) jsou známé tím, že jsou z ruských serverů a obsahují neočekávané hacky (někdy jo, někdy ne).

V životě bych si nedal na web pro zákazníka pofiderní ruskou mutací rozšíření jen z toho důvodu, že je zadarmo.
Pokud zákazník nemá na to, aby zaplatil kvalitní verzi rozšíření, já osobně takového zákazníka nechci - nebude mít na to, aby zaplatil ani moji práci. (třeba mu někdo zadarmo v kauflandu prodá rohlíky, ale moc pochybuji)

P.S:
Nevím jestli by se zde takové odkazy vůbec měly objevit, co Františku? (sleduješ všechny příspěvky nebo jen ty moje B)

Já dělám všechno pomocí šablon Joomshaper, kde je součástí i SP PageBuilder


Ano, většina velkých výrobců šablon má i svůj vlastní page builder, takže když si zaplatíte subscription, bývá součástí i page builder. (a díky subscription dostanete i podporu, kde Vám odpoví mnohem fundovaněji a k tématu, než zde).

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

28. bře 2021 12:53 #144052
Odpověď od milan
Začátečník
Ano máte pravdu, ale ja mám kúpený program SP Page Builder PRO a stade som si stiahhol len rošírenia addony už dva roky mi to funguje OK Myslím od toho rusa. Ja som nie František ale Milan, to len tak na okraj.Ďakujem za upozornenie už ho idem teda vymazať. S pozdravom Filadelfi Milan.

všetko možné o poľovníctve

Powered by Fórum