Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

úprava template modulu - titulek

05. led 2021 12:46 #143491
Odpověď od marvays
Návštěvník
Nesouvisí ! A teď jste tam přihodil ještě plný košik švestek :)

Odpověď je prostá . . . UI a SEO

05. led 2021 12:47 - 05. led 2021 12:51 #143492
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Naprogramovali jsme si Modul Virtuemart Category Header (protože jsme název kategorie potřebovali zobrazit mimo standardní view (v pozici header), do kterého si načítáme název aktivní kategorie a popis, (kvůli SEO) - ten modul je v administraci jen jeden a mění název kategorie a popis i ve filtrování:

www.archivbox.cz/vysledky-vyhledavani/archivace/?custom_f_6 [0]=33

jde asi o 3 řádky v PHP, to můžete přidat do vašeho modulu drobečková navigace také

prostě jen se dotážete na active ID categorie a najdete si její název

Nic složitého.

Souvisí nesouvisí, já mám svůj názor a zatím mě nikdo nepřesvědčil -kromě Google :ú)
SEO pro non-indexed page jsou tedy rozhodně švestky

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

05. led 2021 13:03 #143493
Odpověď od marvays
Návštěvník
Můj modul je v podstatě podobný. Jen místo zobrazení popisu kategorie zobrazuje drobečkovou navigaci. Odlišný je v tom, že musí fungovat i na ostatních částech webu, ne jen VM. PRoto nemohu nechat zobrazit název kategorie. I tak mi stím pomáhali na foru VM.

Jak asi chytřejším čtenářům došlo, ne všechny kombinace filtrů budou noindex. Jsou určité kombinace, které naopak indexovat chci. A na rozdíl od Vás mám názor ten, že chci, aby google všechny varianty filtrování i procházel. Ale jak jsem zmínil v úvodu, tohle není podstatou problému. Mě trápí to, že dle mé představy o dobrém UI webu je to, že chci návštěvníkovi, který filtruje v jisté kategorii zobrazovat ve všech kombinacích filtrů její název. Ne žádné MARTIN AHOJ.

Abych byl upřímný, moje požadavky a představy jsou daleko sofistikovanjší, ale to bych musel utéci k jiným systémům. Já chci ale zůstat u joomla a VM. Proto musím vycházet s tím, co je pro ně k dispozici a snažit se z toho hovna uplést co nejlepší bič :) I když to známé pořekadlo tvrdí opak.

Tím bych to z mé strany uzavřel. Záměr sem vysvětlil myslím dostatečně a pokud někoho napadne řešení, budu rád o sdělení.

05. led 2021 13:15 #143494
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Odlišný je v tom, že musí fungovat i na ostatních částech webu, ne jen VM


A na co je pak ten Advanced Modul Manager kde si nastavím že se modul zobrazuje jen na VM stránce kategorie - bože, amatéři i na VM fóru :)

Jak asi chytřejším čtenářům (použiji Váš obrat) došlo, jsou velmi jednoduché metody jak určité filtrování indexovat
To že to nevíte neznamená že to nejde:

www.kolo-park.cz/obchod/obleceni-1/radit...m_vytvoreni?keyword=

tato položka filtrování se indexuje

Mě trápí to, že dle mé představy o dobrém UI webu je to, že chci návštěvníkovi, který filtruje v jisté kategorii zobrazovat ve všech kombinacích filtrů její název. Ne žádné MARTIN AHOJ.


Ano, nás to taky trápilo, tak jsme si to na archivbox.cz vyřešili a funguje to.
Pro Vás důležité že to jde a postup jste dostal, takže to taky uzavřu

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

05. led 2021 14:13 #143495
Odpověď od marvays
Návštěvník
Víc a víc nechápu, proč sem píšete, když nechcete pomoct.
Snažím se vyřešit jednu věc a vy tu pořád píšete kraviny okolo, vzýváte boha a urážíte do amatérů ale jasnou odpověď na jednoduchou otázku neřeknete. Jen se zbytečně znepřehledňuje toto vlákno pro další, kteří možná budou někdy řešit něco podobného. Tohle nemá cenu.

05. led 2021 14:30 - 05. led 2021 14:32 #143497
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pomoc jsem Vám napsal přesně - co máte udělat

Místo spousty plků kolem už jste to mohl mít naprogramované :)

V modulu se zeptáte na aktivní ID kategorie VirtueMartu
Code:
$category_id = JRequest::getVar('virtuemart_category_id', 0);

A k ní si zjistíte název kategorie.

Ten pak zobrazíte v drobečkové navigaci jako poslední položku, pokud jste na správném view.
Jestli si na to napíšete nový modul nebo upravíte stávající je na Vás.

Nevím co více chcete...

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum