Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Změna CSS Souboru nefunguje

22. dub 2018 07:26 #135260
Odpověď od Martens
Návštěvník
Ahoj,

podobný problém jsem u chromu taky řešil a se stejnými symptomy - nepomohlo ani vyčištění cache u joomly, ani ctrl+F5 u chromu, ale jen a pouze vymazání cache u prohlížeče. Nakonec jsem to vyřešil tak (tuším, že rádcem byl cony), že jsem v definici linku na css u šablony doplnil parametr, který u mne představuje např.čas ve strojovém formátu yyyymmddhhmmss.

Díky tomu parametru prohlížeč poznal, že CSS proexspirovalo a znova si jej stáhnul.

Že to je problém prohlížeče mne utvrdilo i to, že mi to dělal jednoduchý microweb, který nebyl na joomle postaven a choval se zcela stejně.

Takže asi něco takového:
Code:
<script type="text/javascript" src="js/background.cycle.js<?php echo '?version='.date("YmdHis"); ?>"></script>

V tom parametru
Code:
date("YmdHis");
si pak jen nastavím kdy to má exspirovat (po sekundách nebo hodinách atd.

23. dub 2018 05:00 #135271
Odpověď od David
Uživatel
Ahoj
Ano uhodil jsi do cerneho:) presne tohle je ten samej problem. Kurna ale dostat se k jadru je silene. ono se to spatne popisuje a kazdy rekne ze dela clovek chybu v kodu ci webu. Zdrejme vyuziju tve rady at se to dela automaticky a ja muzu vklidu premyslet kde jsem udelal chybu a spletl si radek :)) kdyztak poslal jsem PM, Snad lide narazi na tohle vlakno. Usetri to hromadu casu.

23. dub 2018 16:24 #135290
Odpověď od Cony
Moderátor
Je to taky otázka nastavení serveru, co posílá k css souborům za hlavičky. Každopádně pokud vyvíjíte, používáte vývojářskou konzoli (F12) tak tak je vždy možnost vypnout cache (v Chrome např. na záložce Network, zaškrtávátko Disable cache).
Poděkovali: David

23. dub 2018 16:26 #135292
Odpověď od Cony
Moderátor
Jinak Joomla umí už od nějaké verze doplňovat tu verzi k CSS a JS souborům sama, tedy k těm, které jsou volány správným způsobem, používá se časové razítko toho souboru, nemusíte se pak starat o změnu v php, když změníte soubor, vždy se použije aktuální.
Poděkovali: David

23. dub 2018 16:41 #135295
Odpověď od Martens
Návštěvník
No jo, ale jak to vysvětlit klientovi nebo návštěvníkům webu, že si mají vypnout cache u prohlížeče, pokud chtějí vidět provedené změny - u vývoje to pochopím (s konzolí dělám běžně), ale u běžného provozu to neošetří.

A od jaké verze by to, prosím Tě, měla Joomla umět? Netušíš? Ona to totiž bude zřejmě i otázka použité šablony, ale dělala mi to i standardní šablona, která je součástí Joomly.

A jak jsem googlil, co by to mohlo být, tak více odkazů mne směrovalo na použití CDN cache.....tak jestli to nemá souvislost třeba i s tímto.

A ještě poslední postřeh - mi to třeba i u vložených obrázků do článku...první zobrazení v pohodě, poté třeba stejný obrázek přepíšu jiným ..... a je vymalováno .....běžným způsobem jej do prohlížeče nedostanu...

23. dub 2018 17:33 #135297
Odpověď od Cony
Moderátor
Jasně, pro návštěvníky musí být ta verze, nebo jiný název souboru.

Verzi Joomly přesně nevím, objevilo se to v nějaké 3.x. Když kouknu na čistý protostar, tak tam tu verzi vidím u všech skriptů i CSS šablony.

Pro obrázky to řešené není, obecně by se obrázky neměly přepisovat, ale nahrát nový s jiným názvem.

CDN by mělo reflektovat ten parametr, bohužel údajně některé CDN jej reflektují natolik "dobře", že pokud je jakýkoliv parametr uveden, soubor vůbec necachují, tzn, požadavek propadne vždy na server. Ale nemám praktické zkušenosti...
Poděkovali: David

Powered by Fórum