Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Profesionální šablony do Kunena

03. čvc 2014 11:49 #116863
Odpověď od Josef
Uživatel
Možná to špatně vyznělo, ale úplně takto jsem to nemyslel.

Chci prostě šablonu pro komunitní portál. Tzn. minimálně nastylováno: Kunena, uddeIM, nějaké CCK, nějaká profilová komponenta, nějaké spešl enginy pro obrázky + fotogalerie (tohle je asi nejdůležitější), nějaká videogalerie, mapa stránek (to nemá žádná šablona, nechápu proč - xmap vypadá bez stylování fakt hnusně a další taky), styly pro formuláře (BreezingForms, RSForm...), detailní stylování textů, nastylovaný newsletter, kalendář událostí, nastylovaný komponenta pro download. Tedy jedná se o komponenty, těch zase tolik není (dobrých).

Prostě z každé kategorie by se měly vybrat 2 nejlepší komponenty a ty stylovat i do šablon. Samozřejmě ne do každé. Prostě jednou např. za čtvrt roku by měl významný developer něco takového vydat. Ušetří to spoustu práce a já si klidně tu šablonu koupím a nemusí to být ani v rámci členství. Spešl poplatek pouze za tuto asi dražší šablonu. Jistě by to ocenilo více lidí.

03. čvc 2014 12:03 #116866
Odpověď od Cony
Moderátor
No mě přijde že jste toho vyjmenoval docela dost. Pokud opravdu tohle vše hodláte provozovat, poptejte si vývoj šablony na míru. Ale spíš bych zvážil jestli to opravdu vše potřebujete.

03. čvc 2014 14:24 #116871
Odpověď od Josef
Uživatel
Děkuji Vám za trpělivost a snahu mi pomoci. Moc si toho vážím.

Zeptám se asi takto. Na kolik by mě vyšel portál vytvořený na míru postavený na:
- Joomla poslední verze
- textový editor: Rokpad
- WYSIWYG editor: JCE + všechny addony
- přepínač mezi editory: ??? (naprogramovat nebo vylepšit stávájící)
- ACL: ACL manager for Joomla - ZÁKLADNÍ TĚŽIŠTĚ WEBU
- kvalitní galerie. (něco co existuje, asi Phoca Gallery) upravená na míru - ZÁKLADNÍ TĚŽIŠTĚ WEBU
- kvalitní popup image engine: asi fancyBox v2 (nutno naprogramovat) nebo Highslide JS for Joomla nebo Simple Image Gallery Pro upravený na míru (viz planetozh.com/projects/lightbox-clones/ ) - ZÁKLADNÍ TĚŽIŠTĚ WEBU
- newsletter: AcyMailing Enterprise
- správa webu: Akeeba Admin Tools Pro
- zálohování webu: Akeeba Backup Pro
- rozšíření na bannery: ???
- blog: EasyBlog
- CCK: ???
- přehrávač videí: JW Player Advanced ( www.joomlarulez.com ) - ZÁKLADNÍ TĚŽIŠTĚ WEBU
- adresářové rozšíření: Mosets Tree - ZÁKLADNÍ TĚŽIŠTĚ WEBU
- SEF: sh404SEF
- komentáře: Komento Pro - ZÁKLADNÍ TĚŽIŠTĚ WEBU
- forum: Kunena + úpravy (overirde) + modding do podoby funkčnosti phpBB3 / vBulletin / IP.Board (to nejlepší z nich) a trochu i vzhledu - ZÁKLADNÍ TĚŽIŠTĚ WEBU
- zveřejnování příspěvků z webu na sociální sítích: AutoTweet NG PRO - ZÁKLADNÍ TĚŽIŠTĚ WEBU
- profilové rozšíření + mírná sociální interakce: Community Builder / Easy Social / JomSocial / ??? (nutno asi úpravy, není potřeba tak rozsáhlé rozšíření - ZÁKLADNÍ TĚŽIŠTĚ WEBU
- řízení cookie: Cookie Confirm
- komponenta pro upload / download (pro mody do hry atd.): ??? - ZÁKLADNÍ TĚŽIŠTĚ WEBU
- rozšíření na extra stylování článků / příspěvku: ??? nutno asi napsat (něco jako JA TYPO nebo Core Design TypoCSS plugin + Insert TypoCSS button, ale bohatější a jednodušší na správu a vkládání)
- mapa stránek: ???
- formulářové rozšíření: BreezingForms + xForms Display Records nebo RSForm! Pro
- přihlašování registrovaných na svůj profil i pomocí sociálních sítí: ???
- integrace emailového web klienta do Joomla: OSE Webmail Client for Joomla!
- upozornění na zastaral prohlížeč: Browser Update Warning ( extensions.joomla.org/extensions/site-ma...-web-standards/20111 )
- rozšíření na vkládání speciálního kódu do článků a modulů (JS, CSS, PHP...): NoNumber Sourcerer Pro ???
- datum a čas: ate and Time ( extensions.joomla.org/extensions/calenda...ent-date-a-time/3296 )
- vyhledávání na webu: Universal AJAX Live Search ( offlajn.com )
- přihlašová na web: Improved AJAX Login & Register ( offlajn.com )
- sidebar menu pro frontend webu: Vertical drop menu ( offlajn.com )
- tabulky do článků: Smart Content Tabs ( offlajn.com ) a JU Tabs ( extensions.joomla.org/extensions/news-di.../articles-tabs/22750 )
- speciální akce události modů: MetaMod Pro
- modul svátek: ??? (Renat Name Day - upravit)
- firewall pro web: RSFirewall!
- meření do ukončení sezení v administraci Joomla!: Session Meter (již není dostupný pro Joomla!, mám)
- dynamické proměnlivé pozadí na webu pro různé události: mmBackground + úpravy (již není k dispozici, vývoj ukončen, mám)
- slider: Unite Revolution Slider ( www.unitecms.net/joomla-extensions/unite...on-slider-responsive )
- zabezpečení administrace Joomla!: jSecure Authetication
- web ftp v Joomle: eXtplorer
- soukromé zprávy na webu: uddeIM
- vlastní tlačítko: Custom Text Button ( extensions.joomla.org/extensions/edition/editor-buttons/21905 )
- zvýraznění syntaxe kodu v článku: Hs Syntax Highlighter (vhodné např. pro úpravy modů do hry)
- generování meta tagů v Joomla: setMetaData System Plugin
- vkládání map: Googlemaps Plugin
- sledování statistik a chování adminů: Content Statistics Extended - Activity logs
- sledování statistik frontendu - články atd.: Content Statistics
- šablony článků: NoNumber Content Templater Pro
- předefinováné proménně do článků: NoNumber Snippets Pro
- nahrazování různách částí obsahu: NoNumber ReReplacer Pro
- čištění cache: NoNumber Cache Cleaner Pro
- tooltips: ??
- moduly ze strany webu: SidePanel JT1
- anekty: ???
- výkon webu: JCH Optimize a JotCache
- kalendář akcí: GCalendar + Action Pack ???
- modul rss reader: (Simple RSS Feed Reader - úpravy)??? (pro čtení dat z jiných webů)
- podmínky služe: Terms of Service
- a další případné...

Nejdůležitější podmínka je to, aby celý web, tj. i rozšření byla komplet v češtině, protože web budou navštěvovat a spravovat i lidé, co angličtinu případně další jazyky vůbec neovládájí.

Chtěl bych narovinu znát cenu takto postaveného webu. Děkuji



-

03. čvc 2014 15:19 #116873
Odpověď od Cony
Moderátor
Upřímně, já Vám nabídku nedám, zpracujte poptávku a určitě nabídky dostanete, možná i zde se Vám někdo ozve.

Doporučil bych ale nestavět poptávku tímto způsobem (diktovat si které chcete komponenty), ale postavit jí na popisu funkčností. Dost možná že většinu věcí lze řešit jinak, nebo daleko lépe komponentou na míru. Některé věci co píšete by se mohli tlouct navzájem, jiné mi přijdou zbytečné. Pokud něco poptáváte, nechte si poradit od toho, kdo Vám nabídku dělá, přeci jen zřejmě on tomu rozumí víc, když vy poptáváte jeho a ne naopak.

03. čvc 2014 15:49 - 03. čvc 2014 15:51 #116875
Odpověď od Josef
Uživatel
Děkuji Vám za odpověď. Nabídku Vám nedávám. Pouze chci znát Váš důležitý názor na to, na kolik by mohl čistě teoreticky vyjít takto postavený web, je to pro mě velice důležité. Žádná částka není špatná. Snad se vejdu cca do 75 000 Kč.
Já nejsem žádný programátor a weby a ani v Joomla! nedělám profesionálně, pouze jsem pro vlastní potřebu jeden, dva vytvořil. Proto nevím, na kolik by mne takový web mohl vyjít. Na zakázku postavený web by mi ušetřil spoustu času a nervů. Ona Joomla! je hodně dobrá věc. Jediný problém celé Joomly je (a to možná co se týče webu) je, že strašně dlouho trvá vytvořit kvalitní web: nainstalovat, nastavit, nastylovat, doprogramovat a doupravit šablony a rozšíření, celkově zprovoznit. Jsou to mraky hodin práce. Ale pokud se vše dobře povede, výsledek stojí za to a většinou předčí i ostatní systémy jako WordPress, na kterém vše jde rychleji co jsem zkoušel. Postavit web je jedna věc, tam je WordPress asi lepší, ale co se týče provozu webu, tam se mi Joomla! velice líbí - skvělé rozhraní...atd.

Samozřejmě toto není poptávka v pravém slova smyslu. Spíše její nástin. Poradit si samozřejmě nechám a velmi rád. Dokonce i návrh struktury webu a celkově jeho funkčnost bych si rád nechal vypracovat.

Děkuji

03. čvc 2014 20:33 - 03. čvc 2014 20:35 #116882
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
no, rozepsal jste se celkem pekne ;-)
ad sablona od developera za 1000 kc toto vse opravdu nemuze obsahnout; vas zachrani sablona pouze na miru (ani themeforrest sablony nemaji krom nejcastejsich rozsireni zadna navic => k2 + nekdy kunenu ci virtuemart, ale v podstate nic vice)
je totiz zbytecne delat pro masu lidi sablonu, ktera bude mit ostylovano vsechno mozne
sablona je dle me zaklad => pro zakladni web dostacuje, ale pro slozitejsi si to clovek musi doupravit sam (casto to ani nejde jinak nez prestylovavat cele moduly a komponenty pres override)

osobne, kdyz vidim, co vse chcete do toho webu nainstalovat, tak me jima hruza - to bude slepenec snad vseho (delal jsem i vetsi portaly, ale web se dela tak, aby tam toho bylo co nejmene a jen to nejnutnejsi a ne vse, co me napadne, protoz epak to aktualizovat a udrzovat je dost nanic + nejhorsi jsou navic php upravy, ktere ani aktualizovat nejdou)
dopredu bych se u takoveho slepence obaval, ze to bude napriklad zabrzdene, protoze jen na nacteni jedne strany budete potrebovat casto stovky dotazu do DB (kazda komponenta bude mit svoje, kazdy modul taky, ...) => optimalizace dotazu do DB znamena upravu php souboru a jste zase u neaktualizovatelnosti

radeji bych tedy investoval do kompletniho portalu na miru (ani joomla, ani wordpress, ani ..., ale jen ciste php a nic vice)
=> budete to mit vse tak, jak budete chtit a jak si zadate v zadavaci dokumentaci
cenove byste se vlezt taky mohl
vyhodou reseni na miru bude urcite daleko sviznejsi chod a mnohonasobne lepsi ovladatelnost v administraci, protoze muzete mit (dle toho, co si domluvite a zadate) editaci vseho na jenom miste a ne ze cast veci k uzivateli bude v joomle, cast v kunene, cast v acymailingu, cast v komentu, ...

pokud si nedokazete zadavaci materialy pripravit sam, existuji na to poradci, ale pak se cenove urcite nevlezete, jelikoz jen ten, co bude tlumocit vase myslenky tvurcimu tymu si urcite nejakou dvacku vezme

Joomla! pro každého

Powered by Fórum