Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Oprávnění - joomla!

05. úno 2018 15:14 #134069
Oprávnění - joomla! od Tomáš Valter
Uživatel
Dobrý den přeji,
dokážete mi prosím někdo poradit s tím, jak mohu konkrétnímu uživateli v administrátorském prostředí zakázat kompletně přístup do složky Rozšíření?

Děkuji uctivě za rady a nápady.


;)
Přílohy:

05. úno 2018 16:19 #134070
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
A on je adminem, že tam vidí?

MaK.

--- -- -

05. úno 2018 16:51 #134071
Odpověď od Tomáš Valter
Uživatel
Snažil jsem se nastavovat oprávnění dle možností Joomla. Přemýšlím a hledám, zda náhodou neexistuje nějaký doplněk.

05. úno 2018 16:54 #134072
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Doplněk nač? Vše jde nastavit přímo v systému, ne?

Tip: Založ si nového uživatele a zkoušej mu práva měnit. Sleduj, co po přihlášení vidíš a co ne. Až to bude ok, nastav stejná práva i dotyčnému.

MaK.

--- -- -
Poděkovali: Tomáš Valter

10. dub 2019 21:45 #139821
Odpověď od Aqui
Začátečník

MaK. napsal: Doplněk nač? Vše jde nastavit přímo v systému, ne?

Tip: Založ si nového uživatele a zkoušej mu práva měnit. Sleduj, co po přihlášení vidíš a co ne. Až to bude ok, nastav stejná práva i dotyčnému.

MaK.


Zdarec borci, hledám ale nacházím malé útžky, nic konkrétního podobné mému problému.

Nastavuji, zkouším, oprávnění uživatelům. Zrušil jsem svechny obyčejné skupiny, quest, host, .... vše zde zakázal. Nechal jsem si admina a super admina. Super admin vše ok. U admina jsem ale narazil na to, že se správně nezobrazuje nastavení oprávnění, viz obr. J!3.9.5. stále nic.

Měl někdo něco podobného?
Díky moc za pomoc.

Zdarec :whistle: Aq.
Přílohy:

10. dub 2019 22:00 #139824
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud skupině Manager něco explicitně zakážete (nastavíte na Zakázáno), v odvozené skupině už to nelze povolit (proto tam je ten zámeček). Buď Aministrátora neodvozujte od Managera, nebo u Managera jen děďte a povolujte. Opravdu potřebujete tolik skupin, já obvykle umezuji jen na Registrovaní, Hosté, Správci a Super správci, výchozí nastavení Joomly mi přijde pro většinu webů zbytečné.

Powered by Fórum