Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Komunikace pomocí IM

28. říj 2007 15:06 #24854
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Co se týká Skype. Ten je také uzavřen jako ICQ, ale:
- nemá tak striktní licenci v používání
- nemá alternativní klienty, neboť je docela zabezpečen a nepovedlo se zatím dekódovat jeho komunikační protokol
- je bez jakéhokoliv dohledu = možnost sbírání údajů atd.
- je možné, že se objeví verze s reklamou, neboť podle zpráv je Skype v propadu, neboli nepřinesl zatím tolik, kolik by si majitel představoval
- existují klienti pro Linux i Windows a MacOS

Co se týká používání mi Skype vadí méně, používám jej, ale také bych chtěl něco "průhlednějšího". U ICQ mi v prvé řadě vadí jeho licence. Skype taková omezení nemá. Existuje velmi dobrá alternativa v podobě OpenWengo .

Pokud vím, připravuje se hlas i pro Jabber. Jabber je v tuto chvíli asi nej náhrada za klasické ICQ. Mm vyzkoušený Jabber i Openwengo, uživatelský komfort je prakticky stejný. Řeknu-li to jinak, cokoliv než ICQ je určitě lepší. Nemyslím funkčně, ale spíše používání. Proč používat něco, když vím, že vlastně nesouhlasím s podmínkami jeho využití a záměrně to porušuji...

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

28. říj 2007 19:27 #24857
Odpověď od Robert Hrubý
Uživatel
Skype tedy rozhodně ne, viz. článek na root.cz:
www.root.cz/clanky/10-duvodu-proc-nepouzivat-skype/
Já používám většinou kopete a ve woknech QIP, i když s protokolem ICQ. O tom problému s licencí jsem nevěděl, licence většinou nečtu. Tedy až na GPL, tu jsem přečetl celou. No, budu se nad tím muset zamyslet. Problém je trochu v tom, že všichni kamarádi používají ICQ, i když zase ne tak velký, když kopete i pidgin umožňují provoz několika různých účtů současně.

28. říj 2007 21:37 #24864
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Mám-li říci Skype nebo ICQ, volím Skype.

Co se týká licencí - neustále narážím nato, že mi lidé říkají - já licence nečtu, nepotřebuju je. Jenže to je ten problém.Ty licence vznikají proto, aby bylo jasné, jakými podmínkami se použití nějakého produktu řídí. Já jako autor jsem chtěl říci, že něco můžete používat jen tak, jak já chci. Pokud to nebudete chtít dodržet, zakazuji vám produkt používat. Bohužel licence není zákon a její porušení není nějak "drakonicky" trestáno. nejhorší, co vás může potkat je nějaký zákaz toho, něco používat.
Tím, že tento stav je takto dán, mnoho lidí si s tím neláme hlavu. Mně se prostě příčí používat něco proti licenci (vědomě) s odkazem na to, že to stejně nikomu nevadí. To je v tuto chvíli problém ICQ.
Dosti často se setkávám s názorem, že přejít od ICQ nelze, protože jej všichni používají. Vím je to těžké, ale řešení je prosté - nebrat na to ohled. Buď se vám povede ostatní přesvědčit o "zlu" ICQ nebo ne. Opravdu je situace s ICQ taková, že je masivně rozšířeno jen v ČR. Přejít proto na alternativu není zase až tak těžké, jen se o tom prakticky nemluví. Proto ten Jabber. Z pohledu koncového uživatele to nemá prakticky význam - své služby dostane tam i tam. Proč by měl přecházet? Chce mu to ty důvody vysvětlit. Reakce všech, se kterými o tom mluvím, je taková, že o tom nevěděli a docela je to překvapí. Za svůj největší skalp považuji konverzaci s jedním svým známým. Ten známý je jedním ze spolumajitelů a zakladatelů jedné docela velké firmy prodávající u nás počítače a jejich součástky. Stačilo s ním hodit řeč o tom, proč on ve firmě oficiálně pro kontakt se zákazníky používá ICQ, když to licence výslovně zakazuje. Dnes už ICQ nemají a využívají jiné řešení. Tato reakce mne velmi potěšila, protože nad ní prostě nemávli rukou. Jen více takových firem!

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

05. lis 2007 21:53 #25146
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
ha, a co msn. údajně se dá už i volat ....

07. lis 2007 09:10 #25191
Odpověď od Ploki
Uživatel
myslim, ze v tomhle mas smulu, Svatasi :P
lidi ted uz nepresvedcis, ze maji pouzivat neco jineho nez sit ICQ
naprosta vetsina jeho uzivatelu jsou "blbecci" co sotva umi otevrit IE, spustit si ICQ 6 (nebo jaka je ted verze) a kdyz jim pres nej prijde vir, jeste jej s radosti aktivuji

pokud bych to mel s necim srovnat, tak chces, aby lidi zacali kupovat POUZE biopotraviny a zadne jine. Par lidi to udela, ale vetsina zustane u toho, na co je zvykla

ja sam pouzivam sit ICQ vic jak 8 let, a to vetsinou kvuli debilnim holkam, ktery stejne nijak nepresvedcis, aby se naucili neco noveho

a nejaka licence? s tim si mohou lamat hlavu pouze firmy, ktere proste potrebuji mit legalni software. proc by si teda meli v domacnostech, kde prevlada piratsky soft, najednou delat hlavu s nejakou dalsi licenci?

07. lis 2007 10:14 #25192
Odpověď od Cooper
Uživatel
Zajimava diskuze B) a predem se vsem omlouvam za OFF topic prispevek.

Mne to pripomina situaci na trhu s internetovymi prohlizeci, operacnimi systemy, textovymi editory, atd...

Podobne brojim proti pouzivani Windows, IE nebo Outlooku ve prospech Linuxu, Firefoxu nebo Thunderbirdu. Proc platit za neco, co je derave, plne viru, kdyz se muze pouzivat neco, co je zadarmo a zda se, ze i virum odolnejsiho?

Nebo, proc se zabyvat implementaci Apache do Windows, kdyz byl napsan pro Linux? Proc propagovat hnoje typu WAMP na lokale, kdyz mi na produkcnim serveru bezi linux a stejne se mu tedy nevyhnu :silly: ?

Jediny reseni je podle me toto:

At si kazdy pouziva co chce, co je legalni a co mu nejvice vyhovuje. Kazdy ma svou pravdu a duvod proc pouziva prave to, co pouziva. Zadna obecna pravda proste neexistuje...

Prispevek k tematu:
Pouzivam hoodne moc let ICQ - klient SIM. Na cestach po svete jsem zacal pouzivat Skype, protoze volani zadarmo je zkratka volani zadarmo.

V mem predchozim zamestnani byl treba Skype zakazan z duvodu prisernych licencnich podminek - hovorime o hi-tech firme s pobockami na ctyrech kontinentech B)

Příspěvek editován: cooper, v: 07/11/2007 12:03

Powered by Fórum