Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Tmavý režim - dark mode na webu Joomlaportal.cz

06. led 2023 14:41 - 06. led 2023 17:49 #147641
Zdravím, nyní je k dispozici tmavý režim tzv. dark mode pro webové stránky včetně fóra. Oba editory budou v tmavém režimu později. Přepnout můžete v prohlížeči, tlačítko bude také, případně automaticky dle času.
Připomínky pište sem, díky.

 
Poděkovali: Eugene

06. led 2023 17:45 #147643
Odpověď od Cony
Moderátor
Automatické přepínání dle času bych osobně nedával, vždy mi přišlo zvláštní, když přijdu na nějaký web, že je jiný v noci a jiný přes den. Tlačítko by bylo fajn, ne každý ví jak přepnout v prohlížeči nebo v systému...

06. led 2023 18:39 #147645
Odpověď od Eugene
Nováček
Vypadá skvěle a esteticky! Gratulujeme! Btw, styly Kuneny editoru WYSIWYG také potřebují opravu. 

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

06. led 2023 21:47 #147646
Odpověď od Linelabcz
Admin
Ahoj, díky. CKeditor má nějaký Dark skin, jak jsem psal před tím, jak TinyMCE tak Ckeditor budou mít dark mode.
Už si vyřešil ten problém s n3t v chrome?

06. led 2023 22:48 - 06. led 2023 23:06 #147647
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Přepnout můžete v prohlížeči


Kde že je ten přepínač a o jakém prohlížeči se mluví?

P.S.
Osobně mě tento dark režim silně nevyhovuje, aby správně fungoval musely by se taky správně upravit velikosti a barvy fontů, což pochybuji, že se stalo - nebo to nevidím :(.
Takže uvítám možnost přepnutí zpět na white režim.
(a to mám na svém počítači dark systém v základu a využívám ho).

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

07. led 2023 10:18 - 07. led 2023 10:46 #147649
Odpověď od Linelabcz
Admin
Ahoj Rudo, refreshni si prohlížeč, aby se ti tmavý režim zobrazil správně, citace opravena. 
Co se týče nastavení Dark mode, tak tmavý režim je jak pro:

Firefox > nahoře v pravo ikonka nastavení > Zobrazení a jazyk stránek > Vzhled webových stránek > Některé stránky dokáží upravit svůj vzhled podle vašeho nastavení. Vyberte vzhled, který chcete na takových stránkách použít.

Opera > nahoře v pravo > Snadné nastavení > Téma > Tmavé
Microsoft Edge > Nahoře v pravo ikonka tři tečky > ikonka ozubené kolečko "nastavení" > V levém sloupci vzhled > Přizpůsobit vzhled > Celkový vzhled > Tmavý
Google Chrome > nahoře v pravo Nastavení >  Vzhled > Motiv
Dark Mode pro iPhone a iPad pro Safari > Nastavení > Zobrazení a jas > Vzhled Tmavý
Dark Mode pro Android mobilizujeme.cz/clanky/tmavy-rezim-v-nov...emu-je-vlastne-dobry

caniuse.com/?search=prefers-color-scheme

Jas obrázků je nižší než ve světlém režimu.
 

Powered by Fórum